Spring til indhold
Sammenlign AGF vs Tondela

AGF vs Tondela Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign AGF vs Tondela: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

AGF AGF Hjemmehold
Tondela Tondela Udehold
AGF
52.9
S S U U T U S U U S

Seneste 10 Kampe

Tondela
37.0
S S U T T U T U T U

Vundne Kategorier

9

AGF

5

Uafgjort

1

Tondela

Præstationsradar

AGF
Tondela

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 5U, 1T

20%

2S, 4U, 4T

Mål pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

-7

-7

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
T. Bech (2 mål)
Rony Lopes (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 6
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
25%

1S / 4 kampe

17%

1S / 6 kampe

Udesejr
50%

3S / 6 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
52.4

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 50.7

52.7

Ligasværhed: 79.0, Modstanderkvalitet: 60.4

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.14

Faktisk: 1.2 | Diff: +0.06

0.92

Faktisk: 0.9 | Diff: -0.02

Justeret Styrke
52.9

Angreb: 41.0, Forsvar: 75.1, Form: 41.0

37.0

Angreb: 30.8, Forsvar: 47.9, Form: 20.5

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

2
2

16-30'

1
2

31-45'

2

46-60'

2
2

61-75'

1
2

76-90+'

3
AGF
Tondela
AGF

Styrkeanalyse

52.9

Samlet

Angreb 41.0
Forsvar 75.1
Form 41.0
Stabilitet 63.7
Tondela

Styrkeanalyse

37.0

Samlet

Angreb 30.8
Forsvar 47.9
Form 20.5
Stabilitet 64.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 79.0

Modstanderkvalitet

50.7 vs 60.4

Mod Tophold

0% vs 0%
AGF logo AGF
S
Brøndby (49%)
S
Sønderjyske (43%)
U
Midtjylland (52%)
U
Nordsjælland (60%)
T
Midtjylland (57%)
U
Nordsjælland (55%)
S
Viborg (55%)
U
Brøndby (44%)
Tondela logo Tondela
S
Moreirense (50%)
S
Casa Pia (53%)
U
Sporting (75%)
T
Nacional (52%)
T
Porto (74%)
U
Gil Vicente (55%)
T
Vitória SC (59%)
U
AVS (59%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Brøndby U
2 - 0 S
49%
Sønderjyske H
2 - 1 S
43%
Midtjylland H
0 - 0 U
52%
Nordsjælland U
1 - 1 U
60%
Midtjylland U
1 - 2 T
57%
Nordsjælland H
1 - 1 U
55%
Viborg U
2 - 1 S
55%
Brøndby H
0 - 0 U
44%
Sønderjyske U
1 - 1 U
48%
Vejle U
2 - 1 S
44%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Moreirense H
2 - 0 S
50%
Casa Pia U
1 - 0 S
53%
Sporting U
2 - 2 U
75%
Nacional H
0 - 2 T
52%
Porto U
0 - 2 T
74%
Gil Vicente H
2 - 2 U
55%
Vitória SC U
0 - 5 T
59%
AVS H
0 - 0 U
59%
Rio Ave H
0 - 1 T
61%
Santa Clara H
2 - 2 U
66%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 52.4 vs 52.7), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med AGF på 1.2 og Tondela på 0.9 mål per kamp.

Defensivt er AGF langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 3 clean sheets, mens Tondela lukker 1.6 ind per kamp.

AGF har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.2 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

AGF fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (52.9 vs 37.0) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

AGF

AGF

VS
Tondela

Tondela

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere