Spring til indhold
Sammenlign Alanyaspor vs Go Ahead

Alanyaspor vs Go Ahead Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Alanyaspor vs Go Ahead: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Alanyaspor Alanyaspor Hjemmehold
Go Ahead Go Ahead Udehold
Alanyaspor
50.5
S U T T U U S U U T

Seneste 10 Kampe

Go Ahead
56.1
T U U U S T S T S S

Vundne Kategorier

2

Alanyaspor

3

Uafgjort

10

Go Ahead

Præstationsradar

Alanyaspor
Go Ahead

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 5U, 3T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

2.0

20 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
+3

+3

+8

+8

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
İ. Kaya (4 mål)
J. Breum (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 12
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

50%

3S / 6 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
62.3

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 55.8

53.2

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 60.7

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.62

Faktisk: 1.5 | Diff: -0.12

2.0

Faktisk: 2.0 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
50.5

Angreb: 56.1, Forsvar: 67.4, Form: 22.5

56.1

Angreb: 68.8, Forsvar: 61.9, Form: 41.3

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

4
1

16-30'

2
3

31-45'

2
1

46-60'

5
3

61-75'

4
5

76-90+'

3
Alanyaspor
Go Ahead
Alanyaspor

Styrkeanalyse

50.5

Samlet

Angreb 56.1
Forsvar 67.4
Form 22.5
Stabilitet 67.3
Go Ahead

Styrkeanalyse

56.1

Samlet

Angreb 68.8
Forsvar 61.9
Form 41.3
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 80.0

Modstanderkvalitet

55.8 vs 60.7

Mod Tophold

0% vs 0%
Alanyaspor logo Alanyaspor
S
Kayseri (44%)
U
Antalyaspor (48%)
T
Samsunspor (62%)
T
Kasımpaşa (57%)
U
Trabzonspor (69%)
U
Gaziantep (54%)
S
Kocaelispor (46%)
U
Göztepe (64%)
Go Ahead logo Go Ahead
T
PSV (75%)
U
Sparta (49%)
U
AZ (67%)
U
Groningen (66%)
S
Zwolle (54%)
T
Utrecht (75%)
S
NAC (49%)
T
Twente (76%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kayseri H
3 - 1 S
44%
Antalyaspor U
0 - 0 U
48%
Samsunspor H
2 - 3 T
62%
Kasımpaşa U
0 - 1 T
57%
Trabzonspor H
1 - 1 U
69%
Gaziantep U
1 - 1 U
54%
Kocaelispor H
5 - 0 S
46%
Göztepe U
2 - 2 U
64%
Gençlerbirliği H
0 - 0 U
45%
Galatasaray U
1 - 3 T
69%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
PSV H
1 - 4 T
75%
Sparta U
2 - 2 U
49%
AZ H
0 - 0 U
67%
Groningen U
0 - 0 U
66%
Zwolle H
5 - 0 S
54%
Utrecht U
0 - 2 T
75%
NAC H
6 - 0 S
49%
Twente H
1 - 4 T
76%
Excelsior U
1 - 0 S
60%
Heracles H
4 - 0 S
36%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 62.3 vs 53.2), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Go Ahead har den offensive fordel med 2.0 mål per kamp mod Alanyaspors 1.5.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Alanyaspor på 1.2 og Go Ahead på 1.2 indkasserede per kamp.

Alanyaspor har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Go Ahead har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Go Ahead har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 5.6 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Alanyaspor

Alanyaspor

VS
Go Ahead

Go Ahead

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere