Spring til indhold
Sammenlign Alanyaspor vs LNZ Cherkasy

Alanyaspor vs LNZ Cherkasy Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Alanyaspor vs LNZ Cherkasy: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Alanyaspor Alanyaspor Hjemmehold
LNZ Cherkasy LNZ Cherkasy Udehold
Alanyaspor
50.5
S U T T U U S U U T

Seneste 10 Kampe

LNZ Cherkasy
60.7
U U U T U S S S S T

Vundne Kategorier

5

Alanyaspor

2

Uafgjort

8

LNZ Cherkasy

Præstationsradar

Alanyaspor
LNZ Cherkasy

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 5U, 3T

40%

4S, 4U, 2T

Mål pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
+3

+3

+6

+6

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
İ. Kaya (4 mål)
M. Assinor (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
62.3

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 55.8

67.6

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 71.2

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

14%

1S / 7 kampe

Forventede mål (xG)
1.62

Faktisk: 1.5 | Diff: -0.12

1.53

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.13

Justeret Styrke
50.5

Angreb: 56.1, Forsvar: 67.4, Form: 22.5

60.7

Angreb: 54.9, Forsvar: 86.2, Form: 47.0

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1

16-30'

1
3

31-45'

2
1

46-60'

3
3

61-75'

3
5

76-90+'

5
Alanyaspor
LNZ Cherkasy
Alanyaspor

Styrkeanalyse

50.5

Samlet

Angreb 56.1
Forsvar 67.4
Form 22.5
Stabilitet 67.3
LNZ Cherkasy

Styrkeanalyse

60.7

Samlet

Angreb 54.9
Forsvar 86.2
Form 47.0
Stabilitet 56.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 98.0

Modstanderkvalitet

55.8 vs 71.2

Mod Tophold

0% vs 14%
Alanyaspor logo Alanyaspor
S
Kayseri (44%)
U
Antalyaspor (48%)
T
Samsunspor (62%)
T
Kasımpaşa (57%)
U
Trabzonspor (69%)
U
Gaziantep (54%)
S
Kocaelispor (46%)
U
Göztepe (64%)
LNZ Cherkasy logo LNZ Cherkasy
U
Dynamo Kyiv (78%)
U
Karpaty Lviv (86%)
U
Metalist 1925 (74%)
T
Kolos (83%)
U
Shakhtar D (78%)
S
Kryvbas KR (76%)
S
Rukh Vynnyky (49%)
S
Oleksandria (44%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kayseri H
3 - 1 S
44%
Antalyaspor U
0 - 0 U
48%
Samsunspor H
2 - 3 T
62%
Kasımpaşa U
0 - 1 T
57%
Trabzonspor H
1 - 1 U
69%
Gaziantep U
1 - 1 U
54%
Kocaelispor H
5 - 0 S
46%
Göztepe U
2 - 2 U
64%
Gençlerbirliği H
0 - 0 U
45%
Galatasaray U
1 - 3 T
69%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Dynamo Kyiv H
0 - 0 U
78%
Karpaty Lviv U
0 - 0 U
86%
Metalist 1925 H
1 - 1 U
74%
Kolos U
0 - 1 T
83%
Shakhtar D H
2 - 2 U
78%
Kryvbas KR U
3 - 0 S
76%
Rukh Vynnyky U
2 - 1 S
49%
Oleksandria H
2 - 0 S
44%
Veres Rivne U
3 - 0 S
67%
Polissya H
1 - 3 T
77%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 62.3 vs 67.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Alanyaspor på 1.5 og LNZ Cherkasy på 1.4 mål per kamp.

LNZ Cherkasy har den defensive fordel, med 0.8 indkasserede per kamp mod Alanyaspors 1.2.

Alanyaspor har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

LNZ Cherkasy har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 7 kampe.

LNZ Cherkasy er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.4 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

LNZ Cherkasy har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.2 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Alanyaspor

Alanyaspor

VS
LNZ Cherkasy

LNZ Cherkasy

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere