Spring til indhold
Sammenlign Arsenal vs Lorient

Arsenal vs Lorient Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Arsenal vs Lorient: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Arsenal Arsenal Hjemmehold
Lorient Lorient Udehold
Arsenal
61.8
S S S U S T U T S T

Seneste 10 Kampe

Lorient
51.4
S U T S T U T S U U

Vundne Kategorier

10

Arsenal

2

Uafgjort

3

Lorient

Præstationsradar

Arsenal
Lorient

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 2U, 3T

30%

3S, 4U, 3T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.7

7 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

+3

+3

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
V. Gyökeres (5 mål)
B. Dieng (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 3
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
71.7

Ligasværhed: 92.3, Modstanderkvalitet: 70.8

60.2

Ligasværhed: 81.9, Modstanderkvalitet: 64.0

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
1.42

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.32

1.78

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.38

Justeret Styrke
61.8

Angreb: 44.6, Forsvar: 93.3, Form: 60.9

51.4

Angreb: 51.4, Forsvar: 69.8, Form: 33.1

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
1

16-30'

4
4

31-45'

1

46-60'

3
1

61-75'

1
2

76-90+'

5
Arsenal
Lorient
Arsenal

Styrkeanalyse

61.8

Samlet

Angreb 44.6
Forsvar 93.3
Form 60.9
Stabilitet 45.7
Lorient

Styrkeanalyse

51.4

Samlet

Angreb 51.4
Forsvar 69.8
Form 33.1
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

92.3 vs 81.9

Modstanderkvalitet

70.8 vs 64.0

Mod Tophold

40% vs 20%
Arsenal logo Arsenal
S
West Ham (72%)
S
Atlético (62%)
S
Fulham (61%)
U
Atlético (67%)
S
Newcastle (56%)
T
Man City (89%)
U
Sporting (77%)
T
Bournemouth (77%)
Lorient logo Lorient
S
Metz (48%)
U
Paris SG (84%)
T
Strasbourg (55%)
S
Marseille (61%)
T
Lyon (70%)
U
Paris FC (72%)
T
Toulouse (62%)
S
Lens (71%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
West Ham U
1 - 0 S
72%
Atlético H
1 - 0 S
62%
Fulham H
3 - 0 S
61%
Atlético U
1 - 1 U
67%
Newcastle H
1 - 0 S
56%
Man City U
1 - 2 T
89%
Sporting H
0 - 0 U
77%
Bournemouth H
1 - 2 T
77%
Sporting U
1 - 0 S
82%
Southampton U
1 - 2 T
65%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Metz U
4 - 0 S
48%
Paris SG U
2 - 2 U
84%
Strasbourg H
2 - 3 T
55%
Marseille H
2 - 0 S
61%
Lyon U
0 - 2 T
70%
Paris FC H
1 - 1 U
72%
Toulouse U
0 - 1 T
62%
Lens H
2 - 1 S
71%
Lille U
1 - 1 U
78%
Nice H
0 - 0 U
39%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Arsenal har mødt markant stærkere modstand (SoS: 71.7) sammenlignet med Lorient (SoS: 60.2). Det betyder, at Arsenals statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Arsenal på 1.1 og Lorient på 1.4 mål per kamp.

Arsenal har den defensive fordel, med 0.7 indkasserede per kamp mod Lorients 1.1.

Arsenal har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Lorient har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.2 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Arsenal har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.4 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Arsenal

Arsenal

VS
Lorient

Lorient

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere