Spring til indhold
Sammenlign Atlético vs Varaždin

Atlético vs Varaždin Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Atlético vs Varaždin: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Atlético Atlético Hjemmehold
Varaždin Varaždin Udehold
Atlético
48.1
S T T S U S T U T T

Seneste 10 Kampe

Varaždin
42.1
U T T S S S U T S U

Vundne Kategorier

7

Atlético

2

Uafgjort

6

Varaždin

Præstationsradar

Atlético
Varaždin

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 2U, 5T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-1

-1

+2

+2

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
A. Sørloth (3 mål)
A. Latković (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
64.8

Ligasværhed: 89.4, Modstanderkvalitet: 65.2

34.6

Ligasværhed: 45.0, Modstanderkvalitet: 47.4

Mod Tophold
25%

1S / 4 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.61

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.21

1.06

Faktisk: 1.3 | Diff: +0.24

Justeret Styrke
48.1

Angreb: 53.6, Forsvar: 57.4, Form: 34.4

42.1

Angreb: 36.7, Forsvar: 53.6, Form: 33.8

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

4
1

16-30'

3
3

31-45'

1
3

46-60'

2
2

61-75'

2
3

76-90+'

1
Atlético
Varaždin
Atlético

Styrkeanalyse

48.1

Samlet

Angreb 53.6
Forsvar 57.4
Form 34.4
Stabilitet 49.3
Varaždin

Styrkeanalyse

42.1

Samlet

Angreb 36.7
Forsvar 53.6
Form 33.8
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

89.4 vs 45.0

Modstanderkvalitet

65.2 vs 47.4

Mod Tophold

25% vs 0%
Atlético logo Atlético
S
Osasuna (63%)
T
Celta Vigo (54%)
T
Arsenal (77%)
S
Valencia (72%)
U
Arsenal (72%)
S
Athletic (55%)
T
Elche (66%)
U
Real Sociedad (42%)
Varaždin logo Varaždin
U
Lokomotiva (44%)
T
Hajduk (58%)
T
Dinamo Zagreb (76%)
S
Rijeka (44%)
S
Osijek (46%)
S
Slaven (35%)
U
Gorica (44%)
T
Istra (46%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Osasuna U
2 - 1 S
63%
Celta Vigo H
0 - 1 T
54%
Arsenal U
0 - 1 T
77%
Valencia U
2 - 0 S
72%
Arsenal H
1 - 1 U
72%
Athletic H
3 - 2 S
55%
Elche U
2 - 3 T
66%
Real Sociedad H
2 - 2 U
42%
Barcelona H
1 - 2 T
88%
Sevilla U
1 - 2 T
63%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lokomotiva H
1 - 1 U
44%
Hajduk U
1 - 3 T
58%
Dinamo Zagreb U
1 - 2 T
76%
Rijeka H
1 - 0 S
44%
Osijek U
2 - 0 S
46%
Slaven H
2 - 1 S
35%
Gorica H
1 - 1 U
44%
Istra U
1 - 2 T
46%
Vukovar H
2 - 0 S
32%
Lokomotiva U
1 - 1 U
49%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Atlético har mødt markant stærkere modstand (SoS: 64.8) sammenlignet med Varaždin (SoS: 34.6). Det betyder, at Atléticos statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Atlético på 1.4 og Varaždin på 1.3 mål per kamp.

Varaždin har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Atléticos 1.5.

Atlético har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Atlético har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 6.0 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Atlético

Atlético

VS
Varaždin

Varaždin

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere