Spring til indhold
Sammenlign Østrig vs St. Pauli

Østrig vs St. Pauli Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Østrig vs St. Pauli: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Østrig Østrig Hjemmehold
St. Pauli St. Pauli Udehold
Østrig
44.0
S S U T T U T S T S

Seneste 10 Kampe

St. Pauli
34.7
T T T U T U T T U S

Vundne Kategorier

10

Østrig

3

Uafgjort

2

St. Pauli

Præstationsradar

Østrig
St. Pauli

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 2U, 4T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

0.6

6 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Målforskel
-4

-4

-11

-11

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
K. Boateng (3 mål)
Mathias Pereira Lage (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
25%

1S / 4 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
50%

3S / 6 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
54.0

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 53.3

68.4

Ligasværhed: 91.0, Modstanderkvalitet: 67.8

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

33%

1S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.15

Faktisk: 1.3 | Diff: +0.15

0.82

Faktisk: 0.6 | Diff: -0.22

Justeret Styrke
44.0

Angreb: 45.1, Forsvar: 45.1, Form: 41.6

34.7

Angreb: 23.7, Forsvar: 51.3, Form: 11.8

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1

16-30'

2
2

31-45'

4

46-60'

1
3

61-75'

1
1

76-90+'

2
Østrig
St. Pauli
Østrig

Styrkeanalyse

44.0

Samlet

Angreb 45.1
Forsvar 45.1
Form 41.6
Stabilitet 44.8
St. Pauli

Styrkeanalyse

34.7

Samlet

Angreb 23.7
Forsvar 51.3
Form 11.8
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 91.0

Modstanderkvalitet

53.3 vs 67.8

Mod Tophold

0% vs 33%
Østrig logo Østrig
S
Rapid Vienna (53%)
S
Hartberg (39%)
U
Sturm (66%)
T
RB Salzburg (51%)
T
RB Salzburg (46%)
U
Rapid Vienna (48%)
T
LASK (69%)
S
Hartberg (44%)
St. Pauli logo St. Pauli
T
Leipzig (84%)
T
Mainz 05 (65%)
T
Heidenheim (67%)
U
Köln (57%)
T
Bayern Munich (81%)
U
Union Berlin (57%)
T
Freiburg (67%)
T
M'gladbach (68%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Rapid Vienna U
2 - 0 S
53%
Hartberg H
1 - 0 S
39%
Sturm U
1 - 1 U
66%
RB Salzburg U
1 - 3 T
51%
RB Salzburg H
1 - 3 T
46%
Rapid Vienna H
1 - 1 U
48%
LASK U
1 - 4 T
69%
Hartberg U
1 - 0 S
44%
Sturm H
2 - 5 T
62%
Ried U
2 - 0 S
55%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Leipzig U
1 - 2 T
84%
Mainz 05 H
1 - 2 T
65%
Heidenheim U
0 - 2 T
67%
Köln H
1 - 1 U
57%
Bayern Munich H
0 - 5 T
81%
Union Berlin U
1 - 1 U
57%
Freiburg H
1 - 2 T
67%
M'gladbach U
0 - 2 T
68%
Frankfurt H
0 - 0 U
62%
Hoffenheim U
1 - 0 S
70%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

St. Pauli har mødt markant stærkere modstand (SoS: 68.4) sammenlignet med Austria (SoS: 54.0). Det betyder, at St. Paulis statistikker vejer tungere.

Austria har den offensive fordel med 1.3 mål per kamp mod St. Paulis 0.6.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Austria på 1.7 og St. Pauli på 1.7 indkasserede per kamp.

Austria har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

St. Pauli har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Austria har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 9.3 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Østrig

Østrig

VS
St. Pauli

St. Pauli

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere