Spring til indhold
Sammenlign Basel vs Wisła Płock

Basel vs Wisła Płock Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Basel vs Wisła Płock: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Basel Basel Hjemmehold
Wisła Płock Wisła Płock Udehold
Basel
46.7
T S T T U S S T S S

Seneste 10 Kampe

Wisła Płock
37.1
T T T S S T S S T T

Vundne Kategorier

9

Basel

4

Uafgjort

2

Wisła Płock

Præstationsradar

Basel
Wisła Płock

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 1U, 4T

40%

4S, 0U, 6T

Mål pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Målforskel
-2

-2

-9

-9

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
B. Traoré (3 mål)
D. Jurić (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

50%

3S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
50.1

Ligasværhed: 49.0, Modstanderkvalitet: 50.8

53.3

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 50.8

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.35

Faktisk: 1.5 | Diff: +0.15

0.78

Faktisk: 0.8 | Diff: +0.02

Justeret Styrke
46.7

Angreb: 50.0, Forsvar: 43.4, Form: 50.0

37.1

Angreb: 27.5, Forsvar: 44.8, Form: 41.3

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

16-30'

2
4

31-45'

3
3

46-60'

2
3

61-75'

1
3

76-90+'

Basel
Wisła Płock
Basel

Styrkeanalyse

46.7

Samlet

Angreb 50.0
Forsvar 43.4
Form 50.0
Stabilitet 38.8
Wisła Płock

Styrkeanalyse

37.1

Samlet

Angreb 27.5
Forsvar 44.8
Form 41.3
Stabilitet 35.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

49.0 vs 57.0

Modstanderkvalitet

50.8 vs 50.8

Mod Tophold

0% vs 0%
Basel logo Basel
T
Young Boys (60%)
S
Thun (48%)
T
Sion (66%)
T
Thun (53%)
U
Young Boys (50%)
S
Winterthur (42%)
S
Servette (58%)
T
St.Gallen (60%)
Wisła Płock logo Wisła Płock
T
Motor (54%)
T
Pogoń (54%)
T
Radomiak (53%)
S
Nieciecza (41%)
S
Lechia (46%)
T
GKS Katowice (64%)
S
Jagiellonia (53%)
S
Cracovia (45%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Young Boys U
0 - 3 T
60%
Thun H
3 - 1 S
48%
Sion H
0 - 2 T
66%
Thun U
1 - 3 T
53%
Young Boys H
3 - 3 U
50%
Winterthur U
2 - 0 S
42%
Servette H
3 - 1 S
58%
St.Gallen U
0 - 3 T
60%
GC Zürich H
1 - 0 S
27%
Lausanne U
2 - 1 S
44%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Motor H
0 - 4 T
54%
Pogoń U
0 - 3 T
54%
Radomiak H
0 - 1 T
53%
Nieciecza U
3 - 1 S
41%
Lechia H
1 - 0 S
46%
GKS Katowice U
0 - 1 T
64%
Jagiellonia U
2 - 1 S
53%
Cracovia U
2 - 1 S
45%
Arka H
0 - 3 T
44%
Zagłębie U
0 - 2 T
54%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 50.1 vs 53.3), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Basel har den offensive fordel med 1.5 mål per kamp mod Wisła Płocks 0.8.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Basel på 1.7 og Wisła Płock på 1.7 indkasserede per kamp.

Basel har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Wisła Płock har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Basel har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 9.6 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Basel

Basel

VS
Wisła Płock

Wisła Płock

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere