Spring til indhold
Sammenlign Leverkusen vs Auxerre

Leverkusen vs Auxerre Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Leverkusen vs Auxerre: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Leverkusen Leverkusen Hjemmehold
Auxerre Auxerre Udehold
Leverkusen
55.6
T S S T T S S U T U

Seneste 10 Kampe

Auxerre
51.4
S S T U U U S T U U

Vundne Kategorier

9

Leverkusen

2

Uafgjort

4

Auxerre

Præstationsradar

Leverkusen
Auxerre

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 2U, 4T

30%

3S, 5U, 2T

Mål pr. Kamp
1.9

19 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
+1

+1

+4

+4

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
P. Schick (9 mål)
L. Sinayoko (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 11 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
69.1

Ligasværhed: 87.0, Modstanderkvalitet: 69.5

55.5

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 60.4

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
2.38

Faktisk: 1.9 | Diff: -0.48

1.98

Faktisk: 1.5 | Diff: -0.48

Justeret Styrke
55.6

Angreb: 75.4, Forsvar: 47.6, Form: 47.6

51.4

Angreb: 52.8, Forsvar: 66.8, Form: 31.7

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

4
3

16-30'

3
5

31-45'

2
2

46-60'

1
2

61-75'

4
4

76-90+'

1
Leverkusen
Auxerre
Leverkusen

Styrkeanalyse

55.6

Samlet

Angreb 75.4
Forsvar 47.6
Form 47.6
Stabilitet 44.8
Auxerre

Styrkeanalyse

51.4

Samlet

Angreb 52.8
Forsvar 66.8
Form 31.7
Stabilitet 62.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

87.0 vs 86.0

Modstanderkvalitet

69.5 vs 60.4

Mod Tophold

40% vs 0%
Leverkusen logo Leverkusen
T
Stuttgart (75%)
S
Leipzig (79%)
S
Köln (62%)
T
Bayern Munich (62%)
T
Augsburg (66%)
S
Dortmund (76%)
S
Wolfsburg (50%)
U
Heidenheim (67%)
Auxerre logo Auxerre
S
Nice (55%)
S
Angers (47%)
T
Lyon (70%)
U
Monaco (77%)
U
Nantes (51%)
U
Le Havre (58%)
S
Brest (56%)
T
Marseille (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Stuttgart U
1 - 3 T
75%
Leipzig H
4 - 1 S
79%
Köln U
2 - 1 S
62%
Bayern Munich H
0 - 2 T
62%
Augsburg H
1 - 2 T
66%
Dortmund U
1 - 0 S
76%
Wolfsburg H
6 - 3 S
50%
Heidenheim U
3 - 3 U
67%
Arsenal U
0 - 2 T
77%
Bayern Munich H
1 - 1 U
81%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Nice H
2 - 1 S
55%
Angers H
3 - 1 S
47%
Lyon U
2 - 3 T
70%
Monaco U
2 - 2 U
77%
Nantes H
0 - 0 U
51%
Le Havre U
1 - 1 U
58%
Brest H
3 - 0 S
56%
Marseille U
0 - 1 T
66%
Strasbourg H
0 - 0 U
55%
Lorient U
2 - 2 U
69%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Leverkusen har mødt markant stærkere modstand (SoS: 69.1) sammenlignet med Auxerre (SoS: 55.5). Det betyder, at Leverkusens statistikker vejer tungere.

Leverkusen har den offensive fordel med 1.9 mål per kamp mod Auxerres 1.5.

Auxerre har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Leverkusens 1.8.

Leverkusen har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Leverkusen

Leverkusen

VS
Auxerre

Auxerre

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere