Spring til indhold
Sammenlign Leverkusen vs OFK

Leverkusen vs OFK Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Leverkusen vs OFK: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Leverkusen Leverkusen Hjemmehold
OFK OFK Udehold
Leverkusen
55.6
T S S T T S S U T U

Seneste 10 Kampe

OFK
48.0
U T U U S U S U U U

Vundne Kategorier

10

Leverkusen

2

Uafgjort

3

OFK

Præstationsradar

Leverkusen
OFK

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 2U, 4T

20%

2S, 7U, 1T

Mål pr. Kamp
1.9

19 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
+1

+1

+3

+3

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
P. Schick (9 mål)
Y. Silué (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 11 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
69.1

Ligasværhed: 87.0, Modstanderkvalitet: 69.5

52.2

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 50.4

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
2.38

Faktisk: 1.9 | Diff: -0.48

1.33

Faktisk: 1.4 | Diff: +0.07

Justeret Styrke
55.6

Angreb: 75.4, Forsvar: 47.6, Form: 47.6

48.0

Angreb: 47.7, Forsvar: 64.7, Form: 20.4

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

1
3

16-30'

6
5

31-45'

2

46-60'

1
2

61-75'

2
4

76-90+'

4
Leverkusen
OFK
Leverkusen

Styrkeanalyse

55.6

Samlet

Angreb 75.4
Forsvar 47.6
Form 47.6
Stabilitet 44.8
OFK

Styrkeanalyse

48.0

Samlet

Angreb 47.7
Forsvar 64.7
Form 20.4
Stabilitet 75.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

87.0 vs 55.0

Modstanderkvalitet

69.5 vs 50.4

Mod Tophold

40% vs 0%
Leverkusen logo Leverkusen
T
Stuttgart (75%)
S
Leipzig (79%)
S
Köln (62%)
T
Bayern Munich (62%)
T
Augsburg (66%)
S
Dortmund (76%)
S
Wolfsburg (50%)
U
Heidenheim (67%)
OFK logo OFK
U
Partizan (57%)
T
Železničar P (62%)
U
Radnik (50%)
U
Čukarički (46%)
S
Novi Pazar (46%)
U
Radnik (50%)
S
Radnički Niš (49%)
U
FK IMT (58%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Stuttgart U
1 - 3 T
75%
Leipzig H
4 - 1 S
79%
Köln U
2 - 1 S
62%
Bayern Munich H
0 - 2 T
62%
Augsburg H
1 - 2 T
66%
Dortmund U
1 - 0 S
76%
Wolfsburg H
6 - 3 S
50%
Heidenheim U
3 - 3 U
67%
Arsenal U
0 - 2 T
77%
Bayern Munich H
1 - 1 U
81%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Partizan U
1 - 1 U
57%
Železničar P U
0 - 2 T
62%
Radnik H
1 - 1 U
50%
Čukarički H
0 - 0 U
46%
Novi Pazar U
5 - 1 S
46%
Radnik H
0 - 0 U
50%
Radnički Niš U
2 - 1 S
49%
FK IMT H
3 - 3 U
58%
Napredak U
2 - 2 U
34%
Radnički Krag H
0 - 0 U
52%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Leverkusen har mødt markant stærkere modstand (SoS: 69.1) sammenlignet med OFK (SoS: 52.2). Det betyder, at Leverkusens statistikker vejer tungere.

Leverkusen har den offensive fordel med 1.9 mål per kamp mod OFKs 1.4.

OFK har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Leverkusens 1.8.

Leverkusen har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

OFK har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.1 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Leverkusen har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 7.6 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Leverkusen

Leverkusen

VS
OFK

OFK

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere