Spring til indhold
Sammenlign Beşiktaş vs Gent

Beşiktaş vs Gent Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Beşiktaş vs Gent: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Beşiktaş Beşiktaş Hjemmehold
Gent Gent Udehold
Beşiktaş
50.9
T S U T S T S S T S

Seneste 10 Kampe

Gent
46.6
U T T U U T U S S S

Vundne Kategorier

10

Beşiktaş

3

Uafgjort

2

Gent

Præstationsradar

Beşiktaş
Gent

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 1U, 4T

30%

3S, 4U, 3T

Mål pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

+1

+1

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
O. Kökçü (4 mål)
M. Dean (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
49.0

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 57.8

53.6

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 49.6

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.32

Faktisk: 1.3 | Diff: -0.02

0.82

Faktisk: 1.1 | Diff: +0.28

Justeret Styrke
50.9

Angreb: 42.9, Forsvar: 69.3, Form: 49.5

46.6

Angreb: 38.0, Forsvar: 69.1, Form: 31.1

Analyse af Måltidspunkter

5

0-15'

2
1

16-30'

1
1

31-45'

3
4

46-60'

1
1

61-75'

2
1

76-90+'

2
Beşiktaş
Gent
Beşiktaş

Styrkeanalyse

50.9

Samlet

Angreb 42.9
Forsvar 69.3
Form 49.5
Stabilitet 38.8
Gent

Styrkeanalyse

46.6

Samlet

Angreb 38.0
Forsvar 69.1
Form 31.1
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

57.8 vs 49.6

Mod Tophold

0% vs 0%
Beşiktaş logo Beşiktaş
T
Trabzonspor (69%)
S
Gaziantep (54%)
U
Fatih (55%)
T
Samsunspor (67%)
S
Antalyaspor (43%)
T
Fenerbahçe (73%)
S
Kasımpaşa (52%)
S
Gençlerbirliği (50%)
Gent logo Gent
U
Anderlecht (35%)
T
Mechelen (34%)
T
Club Brugge (66%)
U
R. Union SG (69%)
U
Sint-Truiden (44%)
T
Anderlecht (52%)
U
Mechelen (40%)
S
Dender (51%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Trabzonspor H
1 - 2 T
69%
Gaziantep U
2 - 0 S
54%
Fatih H
0 - 0 U
55%
Samsunspor U
1 - 2 T
67%
Antalyaspor H
4 - 2 S
43%
Fenerbahçe U
0 - 1 T
73%
Kasımpaşa H
2 - 1 S
52%
Gençlerbirliği U
2 - 0 S
50%
Galatasaray H
0 - 1 T
64%
Kocaelispor U
1 - 0 S
51%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Anderlecht H
1 - 1 U
35%
Mechelen U
0 - 1 T
34%
Club Brugge H
0 - 2 T
66%
R. Union SG U
0 - 0 U
69%
Sint-Truiden H
0 - 0 U
44%
Anderlecht U
1 - 3 T
52%
Mechelen H
1 - 1 U
40%
Dender U
3 - 1 S
51%
ZW H
2 - 0 S
65%
Mechelen H
3 - 1 S
40%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 49.0 vs 53.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Beşiktaş på 1.3 og Gent på 1.1 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Beşiktaş på 0.9 og Gent på 1.0 indkasserede per kamp.

Gent har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Beşiktaş er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.2 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Beşiktaş

Beşiktaş

VS
Gent

Gent

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere