Spring til indhold
Sammenlign Cagliari vs Mechelen

Cagliari vs Mechelen Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Cagliari vs Mechelen: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Cagliari Cagliari Hjemmehold
Mechelen Mechelen Udehold
Cagliari
36.9
T U S T S T T T T U

Seneste 10 Kampe

Mechelen
26.6
T S T T T T U T S T

Vundne Kategorier

5

Cagliari

8

Uafgjort

2

Mechelen

Præstationsradar

Cagliari
Mechelen

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 2U, 6T

20%

2S, 1U, 7T

Mål pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

2.4

24 / 10 kampe

Målforskel
-8

-8

-16

-16

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
S. Esposito (3 mål)
B. Boersma (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
59.0

Ligasværhed: 90.0, Modstanderkvalitet: 65.8

44.7

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 59.6

Mod Tophold
0%

0S / 4 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
0.94

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.14

0.83

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.03

Justeret Styrke
36.9

Angreb: 29.1, Forsvar: 50.9, Form: 21.8

26.6

Angreb: 25.3, Forsvar: 18.9, Form: 18.9

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
1

16-30'

2

31-45'

2

46-60'

2
3

61-75'

1

76-90+'

2
Cagliari
Mechelen
Cagliari

Styrkeanalyse

36.9

Samlet

Angreb 29.1
Forsvar 50.9
Form 21.8
Stabilitet 59.2
Mechelen

Styrkeanalyse

26.6

Samlet

Angreb 25.3
Forsvar 18.9
Form 18.9
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

90.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

65.8 vs 59.6

Mod Tophold

0% vs 0%
Cagliari logo Cagliari
T
Udinese (74%)
U
Bologna (63%)
S
Atalanta (64%)
T
Inter Milan (84%)
S
Cremonese (51%)
T
Sassuolo (69%)
T
Napoli (74%)
T
Pisa (46%)
Mechelen logo Mechelen
T
R. Union SG (69%)
S
Gent (46%)
T
Sint-Truiden (44%)
T
Club Brugge (71%)
T
Anderlecht (35%)
T
R. Union SG (75%)
U
Gent (63%)
T
Club Brugge (83%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Udinese H
0 - 2 T
74%
Bologna U
0 - 0 U
63%
Atalanta H
3 - 2 S
64%
Inter Milan U
0 - 3 T
84%
Cremonese H
1 - 0 S
51%
Sassuolo U
1 - 2 T
69%
Napoli H
0 - 1 T
74%
Pisa U
1 - 3 T
46%
Como H
1 - 2 T
71%
Parma U
1 - 1 U
62%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
R. Union SG U
0 - 3 T
69%
Gent H
1 - 0 S
46%
Sint-Truiden H
1 - 4 T
44%
Club Brugge U
1 - 6 T
71%
Anderlecht H
1 - 2 T
35%
R. Union SG H
0 - 1 T
75%
Gent U
1 - 1 U
63%
Club Brugge U
1 - 4 T
83%
Anderlecht H
1 - 0 S
47%
Gent U
1 - 3 T
63%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Cagliari har mødt markant stærkere modstand (SoS: 59.0) sammenlignet med Mechelen (SoS: 44.7). Det betyder, at Cagliaris statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Cagliari på 0.8 og Mechelen på 0.8 mål per kamp.

Cagliari har den defensive fordel, med 1.6 indkasserede per kamp mod Mechelens 2.4.

Cagliari har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 4 kampe.

Mechelen har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Cagliari har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.3 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Cagliari

Cagliari

VS
Mechelen

Mechelen

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere