Spring til indhold
Sammenlign Cercle Brugge vs Gent

Cercle Brugge vs Gent Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Cercle Brugge vs Gent: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Cercle Brugge Cercle Brugge Hjemmehold
Gent Gent Udehold
Cercle Brugge
44.6
T T S S S U S T T U

Seneste 10 Kampe

Gent
46.6
U T T U U T U S S S

Vundne Kategorier

7

Cercle Brugge

4

Uafgjort

4

Gent

Præstationsradar

Cercle Brugge
Gent

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 2U, 4T

30%

3S, 4U, 3T

Mål pr. Kamp
1.9

19 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Målforskel
+1

+1

+1

+1

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
90%

9 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
O. Diakité (4 mål)
M. Dean (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
42.4

Ligasværhed: 62.4, Modstanderkvalitet: 49.7

53.6

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 49.6

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
2.0

Faktisk: 1.9 | Diff: -0.1

0.82

Faktisk: 1.1 | Diff: +0.28

Justeret Styrke
44.6

Angreb: 58.5, Forsvar: 37.0, Form: 37.0

46.6

Angreb: 38.0, Forsvar: 69.1, Form: 31.1

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

2
4

16-30'

1
2

31-45'

3
4

46-60'

1
4

61-75'

2
2

76-90+'

2
Cercle Brugge
Gent
Cercle Brugge

Styrkeanalyse

44.6

Samlet

Angreb 58.5
Forsvar 37.0
Form 37.0
Stabilitet 44.8
Gent

Styrkeanalyse

46.6

Samlet

Angreb 38.0
Forsvar 69.1
Form 31.1
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

62.4 vs 59.5

Modstanderkvalitet

49.7 vs 49.6

Mod Tophold

0% vs 0%
Cercle Brugge logo Cercle Brugge
T
La Louvière (42%)
T
ZW (54%)
S
Dender (35%)
S
Dender (40%)
S
La Louvière (49%)
U
ZW (70%)
S
Anderlecht (52%)
T
La Louvière (49%)
Gent logo Gent
U
Anderlecht (35%)
T
Mechelen (34%)
T
Club Brugge (66%)
U
R. Union SG (69%)
U
Sint-Truiden (44%)
T
Anderlecht (52%)
U
Mechelen (40%)
S
Dender (51%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
La Louvière U
1 - 4 T
42%
ZW H
2 - 3 T
54%
Dender H
2 - 1 S
35%
Dender U
4 - 1 S
40%
La Louvière H
3 - 0 S
49%
ZW U
2 - 2 U
70%
Anderlecht U
3 - 2 S
52%
La Louvière H
1 - 3 T
49%
Sint-Truiden U
1 - 2 T
60%
Dender H
0 - 0 U
46%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Anderlecht H
1 - 1 U
35%
Mechelen U
0 - 1 T
34%
Club Brugge H
0 - 2 T
66%
R. Union SG U
0 - 0 U
69%
Sint-Truiden H
0 - 0 U
44%
Anderlecht U
1 - 3 T
52%
Mechelen H
1 - 1 U
40%
Dender U
3 - 1 S
51%
ZW H
2 - 0 S
65%
Mechelen H
3 - 1 S
40%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Gent har mødt markant stærkere modstand (SoS: 53.6) sammenlignet med Cercle Brugge (SoS: 42.4). Det betyder, at Gents statistikker vejer tungere.

Cercle Brugge har den offensive fordel med 1.9 mål per kamp mod Gents 1.1.

Defensivt er Gent langt overlegen, med kun 1.0 indkasserede mål per kamp og 3 clean sheets, mens Cercle Brugge lukker 1.8 ind per kamp.

Gent har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Dette er et ægte møntkast. Begge hold er bemærkelsesværdigt jævne i alle mål.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Cercle Brugge

Cercle Brugge

VS
Gent

Gent

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere