Spring til indhold
Sammenlign Club Brugge vs Dender

Club Brugge vs Dender Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Club Brugge vs Dender: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Club Brugge Club Brugge Hjemmehold
Dender Dender Udehold
Club Brugge
80.2
S S S S T S S S S U

Seneste 10 Kampe

Dender
33.6
T S T T T S T T U U

Vundne Kategorier

12

Club Brugge

3

Uafgjort

0

Dender

Præstationsradar

Club Brugge
Dender

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
80%

8S, 1U, 1T

20%

2S, 2U, 6T

Mål pr. Kamp
2.8

28 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Målforskel
+17

+17

-8

-8

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
80%

8 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
N. Tresoldi (6 mål)
D. Hrnčár (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 14 / 2. Halvleg: 14
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
80%

4S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
80%

4S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
53.1

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 48.9

44.9

Ligasværhed: 62.4, Modstanderkvalitet: 57.1

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
2.73

Faktisk: 2.8 | Diff: +0.07

1.01

Faktisk: 1.0 | Diff: -0.01

Justeret Styrke
80.2

Angreb: 96.2, Forsvar: 65.3, Form: 82.5

33.6

Angreb: 31.6, Forsvar: 38.0, Form: 19.0

Analyse af Måltidspunkter

8

0-15'

1
2

16-30'

2
4

31-45'

3
6

46-60'

2
2

61-75'

1
6

76-90+'

1
Club Brugge
Dender
Club Brugge

Styrkeanalyse

80.2

Samlet

Angreb 96.2
Forsvar 65.3
Form 82.5
Stabilitet 68.5
Dender

Styrkeanalyse

33.6

Samlet

Angreb 31.6
Forsvar 38.0
Form 19.0
Stabilitet 59.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

59.5 vs 62.4

Modstanderkvalitet

48.9 vs 57.1

Mod Tophold

0% vs 0%
Club Brugge logo Club Brugge
S
Sint-Truiden (44%)
S
Anderlecht (40%)
S
Gent (51%)
S
Mechelen (29%)
T
R. Union SG (69%)
S
Sint-Truiden (60%)
S
Anderlecht (47%)
S
Mechelen (40%)
Dender logo Dender
T
ZW (59%)
S
La Louvière (38%)
T
Cercle Brugge (51%)
T
Cercle Brugge (46%)
T
ZW (65%)
S
La Louvière (54%)
T
Gent (58%)
T
R. Union SG (80%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Sint-Truiden H
2 - 0 S
44%
Anderlecht U
3 - 1 S
40%
Gent U
2 - 0 S
51%
Mechelen H
6 - 1 S
29%
R. Union SG U
1 - 2 T
69%
Sint-Truiden U
2 - 1 S
60%
Anderlecht H
4 - 2 S
47%
Mechelen H
4 - 1 S
40%
Westerlo U
2 - 1 S
62%
Anderlecht H
2 - 2 U
47%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
ZW U
1 - 2 T
59%
La Louvière H
2 - 1 S
38%
Cercle Brugge U
1 - 2 T
51%
Cercle Brugge H
1 - 4 T
46%
ZW H
1 - 2 T
65%
La Louvière U
1 - 0 S
54%
Gent H
1 - 3 T
58%
R. Union SG U
0 - 2 T
80%
Charleroi H
2 - 2 U
57%
Cercle Brugge U
0 - 0 U
63%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 53.1 vs 44.9), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Club Brugges angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.8 mål per kamp og N. Tresoldi i spidsen med 6 mål. Dender scorer kun 1.0 per kamp.

Club Brugge har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Denders 1.8.

Club Brugge har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Hjemmebanens fordel favoriserer Club Brugge, med 80% hjemmesejre.

Club Brugge er et stærkt udehold med 80% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.4 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Club Brugge den klare favorit. Overlegenhed i angreb (96.2), forsvar (65.3) og form (82.5) efterlader lidt plads til tvivl. Dender har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Club Brugge

Club Brugge

VS
Dender

Dender

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere