Spring til indhold
Sammenlign Elche vs Angers

Elche vs Angers Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Elche vs Angers: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Elche Elche Hjemmehold
Angers Angers Udehold
Elche
47.3
U T S S S T S T T U

Seneste 10 Kampe

Angers
30.8
U T T U T U T T S T

Vundne Kategorier

11

Elche

3

Uafgjort

1

Angers

Præstationsradar

Elche
Angers

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 2U, 4T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

0.6

6 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
-3

-3

-13

-13

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
André Silva (4 mål)
P. Peter (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 1 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
60.2

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 65.8

57.7

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 66.7

Mod Tophold
0%

0S / 3 kampe

0%

0S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
1.68

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.28

0.6

Faktisk: 0.6 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
47.3

Angreb: 51.4, Forsvar: 47.8, Form: 44.1

30.8

Angreb: 21.5, Forsvar: 39.5, Form: 10.8

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2

16-30'

1
2

31-45'

46-60'

1
5

61-75'

3
4

76-90+'

1
Elche
Angers
Elche

Styrkeanalyse

47.3

Samlet

Angreb 51.4
Forsvar 47.8
Form 44.1
Stabilitet 44.8
Angers

Styrkeanalyse

30.8

Samlet

Angreb 21.5
Forsvar 39.5
Form 10.8
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

93.0 vs 86.0

Modstanderkvalitet

65.8 vs 66.7

Mod Tophold

0% vs 0%
Elche logo Elche
U
Alavés (60%)
T
Celta Vigo (59%)
S
Oviedo (66%)
S
Atlético (61%)
S
Valencia (67%)
T
Rayo (79%)
S
Mallorca (68%)
T
Real Madrid (70%)
Angers logo Angers
U
Strasbourg (55%)
T
Auxerre (71%)
T
Paris SG (79%)
U
Le Havre (53%)
T
Rennes (80%)
U
Lyon (65%)
T
Lens (76%)
T
Nice (55%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Alavés H
1 - 1 U
60%
Celta Vigo U
1 - 3 T
59%
Oviedo U
2 - 1 S
66%
Atlético H
3 - 2 S
61%
Valencia H
1 - 0 S
67%
Rayo U
0 - 1 T
79%
Mallorca H
2 - 1 S
68%
Real Madrid U
1 - 4 T
70%
Villarreal U
1 - 2 T
78%
Espanyol H
2 - 2 U
50%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Strasbourg H
1 - 1 U
55%
Auxerre U
1 - 3 T
71%
Paris SG H
0 - 3 T
79%
Le Havre H
1 - 1 U
53%
Rennes U
1 - 2 T
80%
Lyon H
0 - 0 U
65%
Lens U
1 - 5 T
76%
Nice H
0 - 2 T
55%
Nantes U
1 - 0 S
56%
Monaco U
0 - 2 T
77%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 60.2 vs 57.7), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Elche har den offensive fordel med 1.4 mål per kamp mod Angerss 0.6.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Elche på 1.7 og Angers på 1.9 indkasserede per kamp.

Elche har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Angers har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Elche fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (47.3 vs 30.8) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Elche

Elche

VS
Angers

Angers

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere