Spring til indhold
Sammenlign Estoril vs Sparta

Estoril vs Sparta Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Estoril vs Sparta: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Estoril Estoril Hjemmehold
Sparta Sparta Udehold
Estoril
34.5
U U T T T T T S U T

Seneste 10 Kampe

Sparta
29.8
T U T T U S T U T T

Vundne Kategorier

4

Estoril

6

Uafgjort

5

Sparta

Præstationsradar

Estoril
Sparta

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
10%

1S, 3U, 6T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
0.7

7 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

2.2

22 / 10 kampe

Målforskel
-8

-8

-14

-14

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
Y. Begraoui (3 mål)
M. Zonneveld (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 3
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
0%

0S / 4 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
17%

1S / 6 kampe

0%

0S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
53.6

Ligasværhed: 79.0, Modstanderkvalitet: 62.9

55.1

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 65.9

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 4 kampe

Forventede mål (xG)
0.77

Faktisk: 0.7 | Diff: -0.07

0.98

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.18

Justeret Styrke
34.5

Angreb: 24.2, Forsvar: 51.8, Form: 10.4

29.8

Angreb: 28.0, Forsvar: 28.0, Form: 10.5

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
1

16-30'

1

31-45'

2
1

46-60'

2

61-75'

2

76-90+'

3
Estoril
Sparta
Estoril

Styrkeanalyse

34.5

Samlet

Angreb 24.2
Forsvar 51.8
Form 10.4
Stabilitet 74.8
Sparta

Styrkeanalyse

29.8

Samlet

Angreb 28.0
Forsvar 28.0
Form 10.5
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

79.0 vs 80.0

Modstanderkvalitet

62.9 vs 65.9

Mod Tophold

0% vs 0%
Estoril logo Estoril
U
Alverca (64%)
U
Braga (69%)
T
Famalicão (69%)
T
Moreirense (55%)
T
Porto (69%)
T
Arouca (62%)
T
Rio Ave (61%)
S
Nacional (57%)
Sparta logo Sparta
T
Twente (81%)
U
Go Ahead (66%)
T
Telstar (69%)
T
PSV (75%)
U
NAC (54%)
S
Volendam (49%)
T
Ajax (67%)
U
Zwolle (54%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Alverca U
1 - 1 U
64%
Braga U
1 - 1 U
69%
Famalicão H
0 - 1 T
69%
Moreirense U
0 - 1 T
55%
Porto H
1 - 3 T
69%
Arouca U
2 - 3 T
62%
Rio Ave H
1 - 2 T
61%
Nacional U
1 - 0 S
57%
Casa Pia H
0 - 0 U
48%
Sporting U
0 - 3 T
75%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Twente U
0 - 4 T
81%
Go Ahead H
2 - 2 U
66%
Telstar U
1 - 4 T
69%
PSV H
0 - 2 T
75%
NAC U
0 - 0 U
54%
Volendam H
2 - 0 S
49%
Ajax U
0 - 4 T
67%
Zwolle H
1 - 1 U
54%
Heerenveen U
1 - 2 T
72%
AZ U
1 - 3 T
72%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 53.6 vs 55.1), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Estoril på 0.7 og Sparta på 0.8 mål per kamp.

Estoril har den defensive fordel, med 1.5 indkasserede per kamp mod Spartas 2.2.

Sparta har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Estoril

Estoril

VS
Sparta

Sparta

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere