Spring til indhold
Sammenlign Fenerbahçe vs Tondela

Fenerbahçe vs Tondela Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Fenerbahçe vs Tondela: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Fenerbahçe Fenerbahçe Hjemmehold
Tondela Tondela Udehold
Fenerbahçe
69.6
S S T U S S S T S U

Seneste 10 Kampe

Tondela
37.0
S S U T T U T U T U

Vundne Kategorier

12

Fenerbahçe

3

Uafgjort

0

Tondela

Præstationsradar

Fenerbahçe
Tondela

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 2U, 2T

20%

2S, 4U, 4T

Mål pr. Kamp
2.2

22 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Målforskel
+9

+9

-7

-7

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
80%

8 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
Talisca (6 mål)
Rony Lopes (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 17
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
80%

4S / 5 kampe

17%

1S / 6 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
64.1

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 58.8

52.7

Ligasværhed: 79.0, Modstanderkvalitet: 60.4

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
2.42

Faktisk: 2.2 | Diff: -0.22

0.92

Faktisk: 0.9 | Diff: -0.02

Justeret Styrke
69.6

Angreb: 83.7, Forsvar: 64.7, Form: 68.5

37.0

Angreb: 30.8, Forsvar: 47.9, Form: 20.5

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

2
1

16-30'

1
1

31-45'

5

46-60'

2
6

61-75'

1
7

76-90+'

3
Fenerbahçe
Tondela
Fenerbahçe

Styrkeanalyse

69.6

Samlet

Angreb 83.7
Forsvar 64.7
Form 68.5
Stabilitet 52.0
Tondela

Styrkeanalyse

37.0

Samlet

Angreb 30.8
Forsvar 47.9
Form 20.5
Stabilitet 64.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 79.0

Modstanderkvalitet

58.8 vs 60.4

Mod Tophold

0% vs 0%
Fenerbahçe logo Fenerbahçe
S
Konyaspor (66%)
S
Başakşehir (66%)
T
Galatasaray (69%)
U
Rize (59%)
S
Kayseri (49%)
S
Beşiktaş (60%)
S
Gaziantep (49%)
T
Fatih (60%)
Tondela logo Tondela
S
Moreirense (50%)
S
Casa Pia (53%)
U
Sporting (75%)
T
Nacional (52%)
T
Porto (74%)
U
Gil Vicente (55%)
T
Vitória SC (59%)
U
AVS (59%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Konyaspor U
3 - 0 S
66%
Başakşehir H
3 - 1 S
66%
Galatasaray U
0 - 3 T
69%
Rize H
2 - 2 U
59%
Kayseri U
4 - 0 S
49%
Beşiktaş H
1 - 0 S
60%
Gaziantep H
4 - 1 S
49%
Fatih U
0 - 2 T
60%
Samsunspor H
3 - 2 S
62%
Antalyaspor U
2 - 2 U
48%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Moreirense H
2 - 0 S
50%
Casa Pia U
1 - 0 S
53%
Sporting U
2 - 2 U
75%
Nacional H
0 - 2 T
52%
Porto U
0 - 2 T
74%
Gil Vicente H
2 - 2 U
55%
Vitória SC U
0 - 5 T
59%
AVS H
0 - 0 U
59%
Rio Ave H
0 - 1 T
61%
Santa Clara H
2 - 2 U
66%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Fenerbahçe har mødt markant stærkere modstand (SoS: 64.1) sammenlignet med Tondela (SoS: 52.7). Det betyder, at Fenerbahçes statistikker vejer tungere.

Fenerbahçes angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.2 mål per kamp og Talisca i spidsen med 6 mål. Tondela scorer kun 0.9 per kamp.

Fenerbahçe har den defensive fordel, med 1.3 indkasserede per kamp mod Tondelas 1.6.

Fenerbahçe har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Hjemmebanens fordel favoriserer Fenerbahçe, med 80% hjemmesejre.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Fenerbahçe den klare favorit. Overlegenhed i angreb (83.7), forsvar (64.7) og form (68.5) efterlader lidt plads til tvivl. Tondela har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Fenerbahçe

Fenerbahçe

VS
Tondela

Tondela

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere