Spring til indhold
Sammenlign Fiorentina vs Benfica

Fiorentina vs Benfica Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Fiorentina vs Benfica: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Fiorentina Fiorentina Hjemmehold
Benfica Benfica Udehold
Fiorentina
50.1
U T U U S S T S U S

Seneste 10 Kampe

Benfica
75.2
U U S S S U S S U S

Vundne Kategorier

2

Fiorentina

2

Uafgjort

11

Benfica

Præstationsradar

Fiorentina
Benfica

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 4U, 2T

60%

6S, 4U, 0T

Mål pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

2.2

22 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-3

-3

+11

+11

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
C. Ndour (2 mål)
A. Schjelderup (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 13
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
65.9

Ligasværhed: 86.4, Modstanderkvalitet: 66.1

65.6

Ligasværhed: 79.0, Modstanderkvalitet: 61.3

Mod Tophold
33%

1S / 3 kampe

50%

1S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
0.86

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.06

2.52

Faktisk: 2.2 | Diff: -0.32

Justeret Styrke
50.1

Angreb: 30.9, Forsvar: 73.4, Form: 46.4

75.2

Angreb: 84.8, Forsvar: 73.2, Form: 69.4

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

5
3

16-30'

3

31-45'

1
1

46-60'

3
1

61-75'

4
3

76-90+'

6
Fiorentina
Benfica
Fiorentina

Styrkeanalyse

50.1

Samlet

Angreb 30.9
Forsvar 73.4
Form 46.4
Stabilitet 56.8
Benfica

Styrkeanalyse

75.2

Samlet

Angreb 84.8
Forsvar 73.2
Form 69.4
Stabilitet 71.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

86.4 vs 79.0

Modstanderkvalitet

66.1 vs 61.3

Mod Tophold

33% vs 50%
Fiorentina logo Fiorentina
U
Genoa (62%)
T
Roma (75%)
U
Sassuolo (64%)
U
Lecce (58%)
S
Crystal Palace (63%)
S
Lazio (70%)
T
Crystal Palace (68%)
S
Verona (55%)
Benfica logo Benfica
U
Braga (64%)
U
Famalicão (74%)
S
Moreirense (50%)
S
Sporting (75%)
S
Nacional (52%)
U
Casa Pia (53%)
S
Vitória SC (54%)
S
Arouca (62%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Genoa H
0 - 0 U
62%
Roma U
0 - 4 T
75%
Sassuolo H
0 - 0 U
64%
Lecce U
1 - 1 U
58%
Crystal Palace H
2 - 1 S
63%
Lazio H
1 - 0 S
70%
Crystal Palace U
0 - 3 T
68%
Verona U
1 - 0 S
55%
Inter Milan H
1 - 1 U
78%
Raków U
2 - 1 S
68%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Braga H
2 - 2 U
64%
Famalicão U
2 - 2 U
74%
Moreirense H
4 - 1 S
50%
Sporting U
2 - 1 S
75%
Nacional H
2 - 0 S
52%
Casa Pia U
1 - 1 U
53%
Vitória SC H
3 - 0 S
54%
Arouca U
2 - 1 S
62%
Porto H
2 - 2 U
69%
Gil Vicente U
2 - 1 S
60%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 65.9 vs 65.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Benficas angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.2 mål per kamp og A. Schjelderup i spidsen med 5 mål. Fiorentina scorer kun 0.8 per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Fiorentina på 1.1 og Benfica på 1.1 indkasserede per kamp.

Fiorentina har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Benfica er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Benfica fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (75.2 vs 50.1) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Fiorentina

Fiorentina

VS
Benfica

Benfica

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere