Spring til indhold
Sammenlign Fortuna vs Sturm

Fortuna vs Sturm Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Fortuna vs Sturm: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Fortuna Fortuna Hjemmehold
Sturm Sturm Udehold
Fortuna
43.6
S T T U T T S T S S

Seneste 10 Kampe

Sturm
59.4
S U U U U U S U S S

Vundne Kategorier

5

Fortuna

3

Uafgjort

7

Sturm

Præstationsradar

Fortuna
Sturm

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 1U, 5T

40%

4S, 6U, 0T

Mål pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.9

19 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Målforskel
-4

-4

+9

+9

Rent Bur
0%

0 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
80%

8 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Begge Scorer
90%

9 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
K. Sierhuis (4 mål)
O. Kiteishvili (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 10
Hjemmesejr
33%

2S / 6 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
50%

2S / 4 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
54.1

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 63.1

52.6

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 51.0

Mod Tophold
0%

0S / 3 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.77

Faktisk: 1.5 | Diff: -0.27

1.71

Faktisk: 1.8 | Diff: +0.09

Justeret Styrke
43.6

Angreb: 52.0, Forsvar: 38.2, Form: 41.6

59.4

Angreb: 61.6, Forsvar: 71.8, Form: 41.0

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

5
4

16-30'

1
1

31-45'

6

46-60'

6
2

61-75'

1

76-90+'

5
Fortuna
Sturm
Fortuna

Styrkeanalyse

43.6

Samlet

Angreb 52.0
Forsvar 38.2
Form 41.6
Stabilitet 39.7
Sturm

Styrkeanalyse

59.4

Samlet

Angreb 61.6
Forsvar 71.8
Form 41.0
Stabilitet 71.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

80.0 vs 55.0

Modstanderkvalitet

63.1 vs 51.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Fortuna logo Fortuna
S
Zwolle (54%)
T
Feyenoord (67%)
T
Heerenveen (72%)
U
NAC (49%)
T
AZ (72%)
T
Twente (76%)
S
Volendam (54%)
T
Telstar (64%)
Sturm logo Sturm
S
Hartberg (44%)
U
RB Salzburg (51%)
U
Østrig (48%)
U
LASK (64%)
U
LASK (69%)
U
Hartberg (39%)
S
Rapid Vienna (53%)
U
RB Salzburg (46%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Zwolle H
3 - 2 S
54%
Feyenoord H
1 - 2 T
67%
Heerenveen U
1 - 2 T
72%
NAC H
1 - 1 U
49%
AZ U
0 - 2 T
72%
Twente H
1 - 2 T
76%
Volendam U
2 - 1 S
54%
Telstar H
1 - 4 T
64%
NEC U
3 - 2 S
69%
Excelsior H
2 - 1 S
54%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Hartberg U
4 - 2 S
44%
RB Salzburg U
1 - 1 U
51%
Østrig H
1 - 1 U
48%
LASK H
1 - 1 U
64%
LASK U
1 - 1 U
69%
Hartberg H
0 - 0 U
39%
Rapid Vienna U
2 - 0 S
53%
RB Salzburg H
1 - 1 U
46%
Østrig U
5 - 2 S
53%
Altach H
2 - 0 S
43%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 54.1 vs 52.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Sturm har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Fortunas 1.5.

Defensivt er Sturm langt overlegen, med kun 0.9 indkasserede mål per kamp og 3 clean sheets, mens Fortuna lukker 1.9 ind per kamp.

Fortuna har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Sturm har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Sturm er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.1 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Sturm fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (59.4 vs 43.6) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Fortuna

Fortuna

VS
Sturm

Sturm

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere