Spring til indhold
Sammenlign Getafe vs Marseille

Getafe vs Marseille Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Getafe vs Marseille: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Getafe Getafe Hjemmehold
Marseille Marseille Udehold
Getafe
55.3
U T T S T S S T S S

Seneste 10 Kampe

Marseille
45.3
S T U T S T T S S U

Vundne Kategorier

9

Getafe

2

Uafgjort

4

Marseille

Præstationsradar

Getafe
Marseille

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 1U, 4T

40%

4S, 2U, 4T

Mål pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.7

7 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Målforskel
+1

+1

-2

-2

Rent Bur
50%

5 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
10%

1 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
10%

1 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
M. Satriano (3 mål)
M. Greenwood (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 1
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
50%

2S / 4 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
50%

3S / 6 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
67.3

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 68.2

53.7

Ligasværhed: 81.9, Modstanderkvalitet: 59.9

Mod Tophold
25%

1S / 4 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
0.92

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.12

1.17

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.07

Justeret Styrke
55.3

Angreb: 31.3, Forsvar: 89.9, Form: 58.7

45.3

Angreb: 38.0, Forsvar: 58.8, Form: 41.5

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
2

16-30'

1
1

31-45'

1
3

46-60'

3

61-75'

1
1

76-90+'

3
Getafe
Marseille
Getafe

Styrkeanalyse

55.3

Samlet

Angreb 31.3
Forsvar 89.9
Form 58.7
Stabilitet 38.8
Marseille

Styrkeanalyse

45.3

Samlet

Angreb 38.0
Forsvar 58.8
Form 41.5
Stabilitet 44.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

93.0 vs 81.9

Modstanderkvalitet

68.2 vs 59.9

Mod Tophold

25% vs 0%
Getafe logo Getafe
U
Oviedo (66%)
T
Rayo (74%)
T
Barcelona (86%)
S
Real Sociedad (66%)
T
Levante (76%)
S
Athletic (55%)
S
Espanyol (55%)
T
Atlético (66%)
Marseille logo Marseille
S
Le Havre (58%)
T
Nantes (56%)
U
Nice (55%)
T
Lorient (69%)
S
Metz (43%)
T
Monaco (77%)
T
Lille (73%)
S
Auxerre (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Oviedo U
0 - 0 U
66%
Rayo H
0 - 2 T
74%
Barcelona H
0 - 2 T
86%
Real Sociedad U
1 - 0 S
66%
Levante U
0 - 1 T
76%
Athletic H
2 - 0 S
55%
Espanyol U
2 - 1 S
55%
Atlético U
0 - 1 T
66%
Betis H
2 - 0 S
68%
Real Madrid U
1 - 0 S
70%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Le Havre U
1 - 0 S
58%
Nantes U
0 - 3 T
56%
Nice H
1 - 1 U
55%
Lorient U
0 - 2 T
69%
Metz H
3 - 1 S
43%
Monaco U
1 - 2 T
77%
Lille H
1 - 2 T
73%
Auxerre H
1 - 0 S
66%
Toulouse U
1 - 0 S
62%
Toulouse H
2 - 2 U
40%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Getafe har mødt markant stærkere modstand (SoS: 67.3) sammenlignet med Marseille (SoS: 53.7). Det betyder, at Getafes statistikker vejer tungere.

Marseille har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod Getafes 0.8.

Getafe har den defensive fordel, med 0.7 indkasserede per kamp mod Marseilles 1.3.

Getafe har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.0 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Getafe har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.0 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Getafe

Getafe

VS
Marseille

Marseille

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere