Spring til indhold
Sammenlign GC Zürich vs SK Poltava

GC Zürich vs SK Poltava Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign GC Zürich vs SK Poltava: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

GC Zürich GC Zürich Hjemmehold
SK Poltava SK Poltava Udehold
GC Zürich
27.8
S T T T S T T T T T

Seneste 10 Kampe

SK Poltava
23.0
T U T U T U T T T T

Vundne Kategorier

12

GC Zürich

2

Uafgjort

1

SK Poltava

Præstationsradar

GC Zürich
SK Poltava

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 0U, 8T

0%

0S, 3U, 7T

Mål pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

0.7

7 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.6

26 / 10 kampe

2.9

29 / 10 kampe

Målforskel
-16

-16

-22

-22

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
D. Abels (3 mål)
V. Sad (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 6 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
49.7

Ligasværhed: 49.0, Modstanderkvalitet: 50.1

64.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 71.1

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 7 kampe

Forventede mål (xG)
0.99

Faktisk: 1.0 | Diff: +0.01

0.94

Faktisk: 0.7 | Diff: -0.24

Justeret Styrke
27.8

Angreb: 33.2, Forsvar: 13.3, Form: 19.9

23.0

Angreb: 26.6, Forsvar: 3.8, Form: 0.0

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
2

16-30'

1
2

31-45'

1
1

46-60'

2
3

61-75'

1
1

76-90+'

GC Zürich
SK Poltava
GC Zürich

Styrkeanalyse

27.8

Samlet

Angreb 33.2
Forsvar 13.3
Form 19.9
Stabilitet 56.8
SK Poltava

Styrkeanalyse

23.0

Samlet

Angreb 26.6
Forsvar 3.8
Form 0.0
Stabilitet 93.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

49.0 vs 98.0

Modstanderkvalitet

50.1 vs 71.1

Mod Tophold

0% vs 0%
GC Zürich logo GC Zürich
S
Winterthur (42%)
T
Zürich (41%)
T
Servette (62%)
T
Luzern (51%)
S
Winterthur (42%)
T
Sion (62%)
T
Servette (63%)
T
Thun (49%)
SK Poltava logo SK Poltava
T
Shakhtar D (78%)
U
Kryvbas KR (71%)
T
Kolos (83%)
U
Obolon (63%)
T
Polissya (77%)
U
Oleksandria (44%)
T
Metalist 1925 (79%)
T
Karpaty Lviv (81%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Winterthur H
3 - 2 S
42%
Zürich U
1 - 2 T
41%
Servette H
0 - 2 T
62%
Luzern H
1 - 2 T
51%
Winterthur U
2 - 0 S
42%
Sion H
0 - 4 T
62%
Servette U
0 - 5 T
63%
Thun U
1 - 5 T
49%
Lausanne H
2 - 3 T
38%
Basel U
0 - 1 T
51%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Shakhtar D H
0 - 4 T
78%
Kryvbas KR H
3 - 3 U
71%
Kolos U
0 - 2 T
83%
Obolon U
1 - 1 U
63%
Polissya H
0 - 4 T
77%
Oleksandria H
3 - 3 U
44%
Metalist 1925 U
0 - 2 T
79%
Karpaty Lviv H
0 - 4 T
81%
Zorya U
0 - 4 T
80%
Kudrivka H
0 - 2 T
55%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

SK Poltava har mødt markant stærkere modstand (SoS: 64.1) sammenlignet med GC Zürich (SoS: 49.7). Det betyder, at SK Poltavas statistikker vejer tungere.

GC Zürich har den offensive fordel med 1.0 mål per kamp mod SK Poltavas 0.7.

Begge forsvar er sammenlignelige, med GC Zürich på 2.6 og SK Poltava på 2.9 indkasserede per kamp.

GC Zürich har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

SK Poltava har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 7 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

GC Zürich

GC Zürich

VS
SK Poltava

SK Poltava

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere