Spring til indhold
Sammenlign Hajduk vs Valencia

Hajduk vs Valencia Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Hajduk vs Valencia: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Hajduk Hajduk Hjemmehold
Valencia Valencia Udehold
Hajduk
48.5
T S U T U S S S S T

Seneste 10 Kampe

Valencia
52.5
S T S U T T S T S S

Vundne Kategorier

6

Hajduk

7

Uafgjort

2

Valencia

Præstationsradar

Hajduk
Valencia

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 2U, 3T

50%

5S, 1U, 4T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
+7

+7

+1

+1

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
M. Livaja (5 mål)
U. Sadiq (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
35.3

Ligasværhed: 45.0, Modstanderkvalitet: 49.4

58.9

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 62.0

Mod Tophold
0%

0S / 2 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.55

Faktisk: 1.8 | Diff: +0.25

1.4

Faktisk: 1.2 | Diff: -0.2

Justeret Styrke
48.5

Angreb: 51.2, Forsvar: 54.0, Form: 42.6

52.5

Angreb: 43.6, Forsvar: 69.0, Form: 54.4

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
4

16-30'

3

31-45'

1
4

46-60'

4
2

61-75'

3
3

76-90+'

3
Hajduk
Valencia
Hajduk

Styrkeanalyse

48.5

Samlet

Angreb 51.2
Forsvar 54.0
Form 42.6
Stabilitet 45.7
Valencia

Styrkeanalyse

52.5

Samlet

Angreb 43.6
Forsvar 69.0
Form 54.4
Stabilitet 38.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

45.0 vs 93.0

Modstanderkvalitet

49.4 vs 62.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Hajduk logo Hajduk
T
Dinamo Zagreb (76%)
S
Varaždin (48%)
U
Rijeka (48%)
T
Osijek (40%)
U
Slaven (40%)
S
Gorica (44%)
S
Istra (46%)
S
Vukovar (37%)
Valencia logo Valencia
S
Athletic (60%)
T
Atlético (61%)
S
Girona (59%)
U
Mallorca (73%)
T
Elche (66%)
T
Celta Vigo (54%)
S
Sevilla (63%)
T
Oviedo (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Dinamo Zagreb U
0 - 2 T
76%
Varaždin H
3 - 1 S
48%
Rijeka U
0 - 0 U
48%
Osijek H
0 - 1 T
40%
Slaven U
2 - 2 U
40%
Gorica H
1 - 0 S
44%
Istra U
3 - 1 S
46%
Vukovar U
6 - 0 S
37%
Lokomotiva H
2 - 1 S
44%
Dinamo Zagreb H
1 - 3 T
71%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Athletic U
1 - 0 S
60%
Atlético H
0 - 2 T
61%
Girona H
2 - 1 S
59%
Mallorca U
1 - 1 U
73%
Elche U
0 - 1 T
66%
Celta Vigo H
2 - 3 T
54%
Sevilla U
2 - 0 S
63%
Oviedo U
0 - 1 T
66%
Alavés H
3 - 2 S
60%
Osasuna H
1 - 0 S
58%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Valencia har mødt markant stærkere modstand (SoS: 58.9) sammenlignet med Hajduk (SoS: 35.3). Det betyder, at Valencias statistikker vejer tungere.

Hajduk har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Valencias 1.2.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Hajduk på 1.1 og Valencia på 1.1 indkasserede per kamp.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Hajduk

Hajduk

VS
Valencia

Valencia

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere