Spring til indhold
Sammenlign Hartberg vs Sporting

Hartberg vs Sporting Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Hartberg vs Sporting: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Hartberg Hartberg Hjemmehold
Sporting Sporting Udehold
Hartberg
36.4
T T T S U U T T U U

Seneste 10 Kampe

Sporting
63.8
S S U U T U S T S S

Vundne Kategorier

2

Hartberg

2

Uafgjort

11

Sporting

Præstationsradar

Hartberg
Sporting

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
10%

1S, 4U, 5T

50%

5S, 3U, 2T

Mål pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

2.2

22 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-7

-7

+11

+11

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
E. Havel (3 mål)
L. Suárez (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 4
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 13
Hjemmesejr
0%

0S / 6 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
25%

1S / 4 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
55.8

Ligasværhed: 55.0, Modstanderkvalitet: 56.4

55.6

Ligasværhed: 82.6, Modstanderkvalitet: 64.4

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
0.84

Faktisk: 0.9 | Diff: +0.06

2.39

Faktisk: 2.2 | Diff: -0.19

Justeret Styrke
36.4

Angreb: 31.7, Forsvar: 49.4, Form: 10.6

63.8

Angreb: 77.4, Forsvar: 66.9, Form: 52.8

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
1

16-30'

3
2

31-45'

4
3

46-60'

4

61-75'

6
1

76-90+'

4
Hartberg
Sporting
Hartberg

Styrkeanalyse

36.4

Samlet

Angreb 31.7
Forsvar 49.4
Form 10.6
Stabilitet 75.7
Sporting

Styrkeanalyse

63.8

Samlet

Angreb 77.4
Forsvar 66.9
Form 52.8
Stabilitet 53.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

55.0 vs 82.6

Modstanderkvalitet

56.4 vs 64.4

Mod Tophold

0% vs 0%
Hartberg logo Hartberg
T
Sturm (62%)
T
Østrig (53%)
T
LASK (64%)
S
Rapid Vienna (53%)
U
Rapid Vienna (48%)
U
Sturm (66%)
T
RB Salzburg (46%)
T
Østrig (48%)
Sporting logo Sporting
S
Rio Ave (66%)
S
Vitória SC (54%)
U
Tondela (52%)
U
AVS (64%)
T
Benfica (75%)
U
Arsenal (77%)
S
Estrela (54%)
T
Arsenal (72%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Sturm H
2 - 4 T
62%
Østrig U
0 - 1 T
53%
LASK H
1 - 5 T
64%
Rapid Vienna U
2 - 0 S
53%
Rapid Vienna H
2 - 2 U
48%
Sturm U
0 - 0 U
66%
RB Salzburg H
1 - 2 T
46%
Østrig H
0 - 1 T
48%
LASK U
0 - 0 U
69%
BW Linz H
1 - 1 U
55%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Rio Ave U
4 - 1 S
66%
Vitória SC H
5 - 1 S
54%
Tondela H
2 - 2 U
52%
AVS U
1 - 1 U
64%
Benfica H
1 - 2 T
75%
Arsenal U
0 - 0 U
77%
Estrela U
1 - 0 S
54%
Arsenal H
0 - 1 T
72%
Santa Clara H
4 - 2 S
66%
Alverca U
4 - 1 S
64%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 55.8 vs 55.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Sportings angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.2 mål per kamp og L. Suárez i spidsen med 4 mål. Hartberg scorer kun 0.9 per kamp.

Sporting har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Hartbergs 1.6.

Hartberg har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Sporting har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Sporting er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Sporting fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (63.8 vs 36.4) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Hartberg

Hartberg

VS
Sporting

Sporting

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere