Spring til indhold
Sammenlign Verona vs Bayern Munich

Verona vs Bayern Munich Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Verona vs Bayern Munich: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Verona Verona Hjemmehold
Bayern Munich Bayern Munich Udehold
Verona
36.4
T U U T T T T T S T

Seneste 10 Kampe

Bayern Munich
78.0
S U U T S S S S S S

Vundne Kategorier

1

Verona

1

Uafgjort

13

Bayern Munich

Præstationsradar

Verona
Bayern Munich

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
10%

1S, 2U, 7T

70%

7S, 2U, 1T

Mål pr. Kamp
0.5

5 / 10 kampe

3.0

30 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Målforskel
-7

-7

+12

+12

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
30%

3 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
K. Bowie (3 mål)
H. Kane (7 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 2 / 2. Halvleg: 3
1. Halvleg: 11 / 2. Halvleg: 19
Hjemmesejr
0%

0S / 6 kampe

50%

2S / 4 kampe

Udesejr
25%

1S / 4 kampe

83%

5S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
59.7

Ligasværhed: 90.0, Modstanderkvalitet: 67.7

74.0

Ligasværhed: 88.8, Modstanderkvalitet: 67.1

Mod Tophold
0%

0S / 4 kampe

60%

3S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
0.62

Faktisk: 0.5 | Diff: -0.12

3.73

Faktisk: 3.0 | Diff: -0.73

Justeret Styrke
36.4

Angreb: 18.3, Forsvar: 65.8, Form: 11.0

78.0

Angreb: 100, Forsvar: 49.6, Form: 86.8

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

2

16-30'

2
2

31-45'

7
2

46-60'

7
1

61-75'

4

76-90+'

8
Verona
Bayern Munich
Verona

Styrkeanalyse

36.4

Samlet

Angreb 18.3
Forsvar 65.8
Form 11.0
Stabilitet 74.5
Bayern Munich

Styrkeanalyse

78.0

Samlet

Angreb 100
Forsvar 49.6
Form 86.8
Stabilitet 63.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

90.0 vs 88.8

Modstanderkvalitet

67.7 vs 67.1

Mod Tophold

0% vs 60%
Verona logo Verona
T
Como (71%)
U
Juventus (85%)
U
Lecce (53%)
T
AC Milan (60%)
T
Torino (74%)
T
Fiorentina (66%)
T
Atalanta (69%)
T
Genoa (62%)
Bayern Munich logo Bayern Munich
S
Wolfsburg (55%)
U
Paris SG (83%)
U
Heidenheim (62%)
T
Paris SG (88%)
S
Mainz 05 (70%)
S
Leverkusen (51%)
S
Stuttgart (70%)
S
Real Madrid (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Como H
0 - 1 T
71%
Juventus U
1 - 1 U
85%
Lecce H
0 - 0 U
53%
AC Milan H
0 - 1 T
60%
Torino U
1 - 2 T
74%
Fiorentina H
0 - 1 T
66%
Atalanta U
0 - 1 T
69%
Genoa H
0 - 2 T
62%
Bologna U
2 - 1 S
63%
Napoli H
1 - 2 T
74%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Wolfsburg U
1 - 0 S
55%
Paris SG H
1 - 1 U
83%
Heidenheim H
3 - 3 U
62%
Paris SG U
4 - 5 T
88%
Mainz 05 U
4 - 3 S
70%
Leverkusen U
2 - 0 S
51%
Stuttgart H
4 - 2 S
70%
Real Madrid H
4 - 3 S
66%
St. Pauli U
5 - 0 S
55%
Real Madrid U
2 - 1 S
71%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Bayern Munich har mødt markant stærkere modstand (SoS: 74.0) sammenlignet med Verona (SoS: 59.7). Det betyder, at Bayern Munichs statistikker vejer tungere.

Bayern Munichs angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 3.0 mål per kamp og H. Kane i spidsen med 7 mål. Verona scorer kun 0.5 per kamp.

Verona har den defensive fordel, med 1.2 indkasserede per kamp mod Bayern Munichs 1.8.

Verona har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 4 kampe.

Bayern Munich har bevist sit værd mod tophold og vundet 3 af 5 kampe.

Bayern Munich er et stærkt udehold med 83% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Bayern Munich den klare favorit. Overlegenhed i angreb (100), forsvar (49.6) og form (86.8) efterlader lidt plads til tvivl. Verona har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Verona

Verona

VS
Bayern Munich

Bayern Munich

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere