Spring til indhold
Sammenlign Inter Milan vs Girona

Inter Milan vs Girona Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Inter Milan vs Girona: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Inter Milan Inter Milan Hjemmehold
Girona Girona Udehold
Inter Milan
78.9
S S U S S S S U U T

Seneste 10 Kampe

Girona
46.3
U T T T U S T S U T

Vundne Kategorier

12

Inter Milan

3

Uafgjort

0

Girona

Præstationsradar

Inter Milan
Girona

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

20%

2S, 3U, 5T

Mål pr. Kamp
2.4

24 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
+12

+12

-1

-1

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
M. Thuram (6 mål)
Joel Roca (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 15
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
80%

4S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
72.3

Ligasværhed: 85.5, Modstanderkvalitet: 65.9

65.9

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 67.8

Mod Tophold
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
3.22

Faktisk: 2.4 | Diff: -0.82

1.27

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.17

Justeret Styrke
78.9

Angreb: 97.8, Forsvar: 73.4, Form: 73.4

46.3

Angreb: 42.5, Forsvar: 69.5, Form: 23.2

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

2
2

16-30'

1

31-45'

1
9

46-60'

1
4

61-75'

3
5

76-90+'

4
Inter Milan
Girona
Inter Milan

Styrkeanalyse

78.9

Samlet

Angreb 97.8
Forsvar 73.4
Form 73.4
Stabilitet 61.3
Girona

Styrkeanalyse

46.3

Samlet

Angreb 42.5
Forsvar 69.5
Form 23.2
Stabilitet 61.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

85.5 vs 93.0

Modstanderkvalitet

65.9 vs 67.8

Mod Tophold

60% vs 20%
Inter Milan logo Inter Milan
S
Lazio (76%)
S
Parma (57%)
U
Torino (74%)
S
Como (53%)
S
Cagliari (53%)
S
Como (76%)
S
Roma (70%)
U
Fiorentina (71%)
Girona logo Girona
U
Rayo (79%)
T
Mallorca (68%)
T
Valencia (72%)
T
Betis (68%)
U
Real Madrid (70%)
S
Villarreal (73%)
T
Osasuna (63%)
S
Athletic (55%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lazio U
3 - 0 S
76%
Parma H
2 - 0 S
57%
Torino U
2 - 2 U
74%
Como H
3 - 2 S
53%
Cagliari H
3 - 0 S
53%
Como U
4 - 3 S
76%
Roma H
5 - 2 S
70%
Fiorentina U
1 - 1 U
71%
Atalanta H
1 - 1 U
64%
AC Milan U
0 - 1 T
65%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Rayo U
1 - 1 U
79%
Mallorca H
0 - 1 T
68%
Valencia U
1 - 2 T
72%
Betis H
2 - 3 T
68%
Real Madrid U
1 - 1 U
70%
Villarreal H
1 - 0 S
73%
Osasuna U
0 - 1 T
63%
Athletic H
3 - 0 S
55%
Levante U
1 - 1 U
76%
Celta Vigo H
1 - 2 T
54%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 72.3 vs 65.9), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Inter Milans angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.4 mål per kamp og M. Thuram i spidsen med 6 mål. Girona scorer kun 1.1 per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Inter Milan på 1.2 og Girona på 1.2 indkasserede per kamp.

Inter Milan har bevist sit værd mod tophold og vundet 3 af 5 kampe.

Girona har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 5 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer Inter Milan, med 80% hjemmesejre.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Inter Milan den klare favorit. Overlegenhed i angreb (97.8), forsvar (73.4) og form (73.4) efterlader lidt plads til tvivl. Girona har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Inter Milan

Inter Milan

VS
Girona

Girona

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere