Spring til indhold
Sammenlign Inter Milan vs Polissya

Inter Milan vs Polissya Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Inter Milan vs Polissya: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Inter Milan Inter Milan Hjemmehold
Polissya Polissya Udehold
Inter Milan
78.9
S S U S S S S U U T

Seneste 10 Kampe

Polissya
72.0
T S S S T S U S S T

Vundne Kategorier

9

Inter Milan

2

Uafgjort

4

Polissya

Præstationsradar

Inter Milan
Polissya

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

60%

6S, 1U, 3T

Mål pr. Kamp
2.4

24 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Målforskel
+12

+12

+9

+9

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
M. Thuram (6 mål)
O. Hutsuliak (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 15
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 8
Hjemmesejr
80%

4S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
72.3

Ligasværhed: 85.5, Modstanderkvalitet: 65.9

72.4

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 66.4

Mod Tophold
60%

3S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
3.22

Faktisk: 2.4 | Diff: -0.82

2.24

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.44

Justeret Styrke
78.9

Angreb: 97.8, Forsvar: 73.4, Form: 73.4

72.0

Angreb: 73.4, Forsvar: 85.7, Form: 73.4

Analyse af Måltidspunkter

3

0-15'

2
2

16-30'

4
1

31-45'

4
9

46-60'

1
4

61-75'

5
5

76-90+'

2
Inter Milan
Polissya
Inter Milan

Styrkeanalyse

78.9

Samlet

Angreb 97.8
Forsvar 73.4
Form 73.4
Stabilitet 61.3
Polissya

Styrkeanalyse

72.0

Samlet

Angreb 73.4
Forsvar 85.7
Form 73.4
Stabilitet 43.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

85.5 vs 98.0

Modstanderkvalitet

65.9 vs 66.4

Mod Tophold

60% vs 40%
Inter Milan logo Inter Milan
S
Lazio (76%)
S
Parma (57%)
U
Torino (74%)
S
Como (53%)
S
Cagliari (53%)
S
Como (76%)
S
Roma (70%)
U
Fiorentina (71%)
Polissya logo Polissya
T
Epitsentr (79%)
S
Oleksandria (44%)
S
Metalist 1925 (79%)
S
Obolon (58%)
T
Shakhtar D (83%)
S
SK Poltava (50%)
U
Veres Rivne (62%)
S
Kudrivka (60%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lazio U
3 - 0 S
76%
Parma H
2 - 0 S
57%
Torino U
2 - 2 U
74%
Como H
3 - 2 S
53%
Cagliari H
3 - 0 S
53%
Como U
4 - 3 S
76%
Roma H
5 - 2 S
70%
Fiorentina U
1 - 1 U
71%
Atalanta H
1 - 1 U
64%
AC Milan U
0 - 1 T
65%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Epitsentr U
2 - 3 T
79%
Oleksandria H
2 - 1 S
44%
Metalist 1925 U
1 - 0 S
79%
Obolon H
3 - 1 S
58%
Shakhtar D U
0 - 1 T
83%
SK Poltava U
4 - 0 S
50%
Veres Rivne H
1 - 1 U
62%
Kudrivka U
2 - 0 S
60%
Kryvbas KR H
2 - 0 S
71%
Dynamo Kyiv H
1 - 2 T
78%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 72.3 vs 72.4), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Inter Milan har den offensive fordel med 2.4 mål per kamp mod Polissyas 1.8.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Inter Milan på 1.2 og Polissya på 0.9 indkasserede per kamp.

Inter Milan har bevist sit værd mod tophold og vundet 3 af 5 kampe.

Polissya har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer Inter Milan, med 80% hjemmesejre.

Polissya er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.1 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Inter Milan har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 6.9 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Inter Milan

Inter Milan

VS
Polissya

Polissya

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere