Spring til indhold
Sammenlign Başakşehir vs AEK Athens

Başakşehir vs AEK Athens Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Başakşehir vs AEK Athens: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Başakşehir Başakşehir Hjemmehold
AEK Athens AEK Athens Udehold
Başakşehir
57.0
S T S U S U U T S S

Seneste 10 Kampe

AEK Athens
66.5
S U S S T S S T U S

Vundne Kategorier

5

Başakşehir

2

Uafgjort

8

AEK Athens

Præstationsradar

Başakşehir
AEK Athens

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 3U, 2T

60%

6S, 2U, 2T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Målforskel
+8

+8

+9

+9

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
E. Shomurodov (5 mål)
Zine (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 10 / 2. Halvleg: 8
Hjemmesejr
83%

5S / 6 kampe

80%

4S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 4 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
49.4

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 58.9

59.8

Ligasværhed: 64.8, Modstanderkvalitet: 61.0

Mod Tophold
0%

0S / 2 kampe

50%

1S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.91

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.31

1.89

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.09

Justeret Styrke
57.0

Angreb: 53.0, Forsvar: 72.9, Form: 49.7

66.5

Angreb: 65.9, Forsvar: 76.9, Form: 65.9

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

4
1

16-30'

2
4

31-45'

4
1

46-60'

2
2

61-75'

4
4

76-90+'

2
Başakşehir
AEK Athens
Başakşehir

Styrkeanalyse

57.0

Samlet

Angreb 53.0
Forsvar 72.9
Form 49.7
Stabilitet 53.2
AEK Athens

Styrkeanalyse

66.5

Samlet

Angreb 65.9
Forsvar 76.9
Form 65.9
Stabilitet 52.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 64.8

Modstanderkvalitet

58.9 vs 61.0

Mod Tophold

0% vs 50%
Başakşehir logo Başakşehir
S
Samsunspor (62%)
T
Fenerbahçe (73%)
S
Kasımpaşa (52%)
U
Trabzonspor (74%)
S
Gençlerbirliği (45%)
U
Kocaelispor (51%)
U
Antalyaspor (43%)
T
Galatasaray (69%)
AEK Athens logo AEK Athens
S
Panathinaikos (52%)
U
Panathinaikos (57%)
S
PAOK (54%)
S
Rayo (68%)
T
Rayo (73%)
S
Olympiakos (61%)
S
Kifisia (49%)
T
Celje (67%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Samsunspor H
3 - 0 S
62%
Fenerbahçe U
1 - 3 T
73%
Kasımpaşa H
4 - 0 S
52%
Trabzonspor U
1 - 1 U
74%
Gençlerbirliği H
3 - 0 S
45%
Kocaelispor U
0 - 0 U
51%
Antalyaspor H
0 - 0 U
43%
Galatasaray U
0 - 3 T
69%
Göztepe H
2 - 1 S
59%
Konyaspor H
2 - 0 S
61%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Panathinaikos H
2 - 1 S
52%
Panathinaikos U
0 - 0 U
57%
PAOK H
3 - 0 S
54%
Rayo H
3 - 1 S
68%
Rayo U
0 - 3 T
73%
Olympiakos U
1 - 0 S
61%
Kifisia H
3 - 0 S
49%
Celje H
0 - 2 T
67%
Atromitos U
2 - 2 U
59%
Celje U
4 - 0 S
70%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

AEK Athens har mødt markant stærkere modstand (SoS: 59.8) sammenlignet med Başakşehir (SoS: 49.4). Det betyder, at AEK Athenss statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Başakşehir på 1.6 og AEK Athens på 1.8 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Başakşehir på 0.8 og AEK Athens på 0.9 indkasserede per kamp.

Hjemmebanens fordel favoriserer Başakşehir, med 83% hjemmesejre.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

AEK Athens har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 9.5 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Başakşehir

Başakşehir

VS
AEK Athens

AEK Athens

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere