Spring til indhold
Sammenlign Başakşehir vs Atlético

Başakşehir vs Atlético Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Başakşehir vs Atlético: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Başakşehir Başakşehir Hjemmehold
Atlético Atlético Udehold
Başakşehir
57.0
S T S U S U U T S S

Seneste 10 Kampe

Atlético
48.1
S T T S U S T U T T

Vundne Kategorier

9

Başakşehir

2

Uafgjort

4

Atlético

Præstationsradar

Başakşehir
Atlético

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 3U, 2T

30%

3S, 2U, 5T

Mål pr. Kamp
1.6

16 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Målforskel
+8

+8

-1

-1

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Topscorer
E. Shomurodov (5 mål)
A. Sørloth (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 8
Hjemmesejr
83%

5S / 6 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 4 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
49.4

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 58.9

64.8

Ligasværhed: 89.4, Modstanderkvalitet: 65.2

Mod Tophold
0%

0S / 2 kampe

25%

1S / 4 kampe

Forventede mål (xG)
1.91

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.31

1.61

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.21

Justeret Styrke
57.0

Angreb: 53.0, Forsvar: 72.9, Form: 49.7

48.1

Angreb: 53.6, Forsvar: 57.4, Form: 34.4

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

2
1

16-30'

1
4

31-45'

3
1

46-60'

3
2

61-75'

2
4

76-90+'

3
Başakşehir
Atlético
Başakşehir

Styrkeanalyse

57.0

Samlet

Angreb 53.0
Forsvar 72.9
Form 49.7
Stabilitet 53.2
Atlético

Styrkeanalyse

48.1

Samlet

Angreb 53.6
Forsvar 57.4
Form 34.4
Stabilitet 49.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 89.4

Modstanderkvalitet

58.9 vs 65.2

Mod Tophold

0% vs 25%
Başakşehir logo Başakşehir
S
Samsunspor (62%)
T
Fenerbahçe (73%)
S
Kasımpaşa (52%)
U
Trabzonspor (74%)
S
Gençlerbirliği (45%)
U
Kocaelispor (51%)
U
Antalyaspor (43%)
T
Galatasaray (69%)
Atlético logo Atlético
S
Osasuna (63%)
T
Celta Vigo (54%)
T
Arsenal (77%)
S
Valencia (72%)
U
Arsenal (72%)
S
Athletic (55%)
T
Elche (66%)
U
Real Sociedad (42%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Samsunspor H
3 - 0 S
62%
Fenerbahçe U
1 - 3 T
73%
Kasımpaşa H
4 - 0 S
52%
Trabzonspor U
1 - 1 U
74%
Gençlerbirliği H
3 - 0 S
45%
Kocaelispor U
0 - 0 U
51%
Antalyaspor H
0 - 0 U
43%
Galatasaray U
0 - 3 T
69%
Göztepe H
2 - 1 S
59%
Konyaspor H
2 - 0 S
61%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Osasuna U
2 - 1 S
63%
Celta Vigo H
0 - 1 T
54%
Arsenal U
0 - 1 T
77%
Valencia U
2 - 0 S
72%
Arsenal H
1 - 1 U
72%
Athletic H
3 - 2 S
55%
Elche U
2 - 3 T
66%
Real Sociedad H
2 - 2 U
42%
Barcelona H
1 - 2 T
88%
Sevilla U
1 - 2 T
63%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Atlético har mødt markant stærkere modstand (SoS: 64.8) sammenlignet med Başakşehir (SoS: 49.4). Det betyder, at Atléticos statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Başakşehir på 1.6 og Atlético på 1.4 mål per kamp.

Başakşehir har den defensive fordel, med 0.8 indkasserede per kamp mod Atléticos 1.5.

Atlético har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 4 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer Başakşehir, med 83% hjemmesejre.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Başakşehir har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 8.9 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Başakşehir

Başakşehir

VS
Atlético

Atlético

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere