Spring til indhold
Sammenlign Karpaty Lviv vs Feyenoord

Karpaty Lviv vs Feyenoord Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Karpaty Lviv vs Feyenoord: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Karpaty Lviv Karpaty Lviv Hjemmehold
Feyenoord Feyenoord Udehold
Karpaty Lviv
71.6
U T U S U S S S S U

Seneste 10 Kampe

Feyenoord
53.2
U S S U U U S U T S

Vundne Kategorier

10

Karpaty Lviv

1

Uafgjort

4

Feyenoord

Præstationsradar

Karpaty Lviv
Feyenoord

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
50%

5S, 4U, 1T

40%

4S, 5U, 1T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.4

4 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
+13

+13

+3

+3

Rent Bur
70%

7 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
20%

2 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
Y. Kostenko (4 mål)
A. Ueda (7 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 10
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 8
Hjemmesejr
50%

2S / 4 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
50%

3S / 6 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
66.8

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 64.7

53.9

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 62.7

Mod Tophold
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.96

Faktisk: 1.7 | Diff: -0.26

1.74

Faktisk: 1.5 | Diff: -0.24

Justeret Styrke
71.6

Angreb: 66.2, Forsvar: 100, Form: 58.4

53.2

Angreb: 52.0, Forsvar: 62.3, Form: 41.6

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
2

16-30'

4
3

31-45'

2
5

46-60'

4
3

61-75'

1
2

76-90+'

3
Karpaty Lviv
Feyenoord
Karpaty Lviv

Styrkeanalyse

71.6

Samlet

Angreb 66.2
Forsvar 100
Form 58.4
Stabilitet 61.3
Feyenoord

Styrkeanalyse

53.2

Samlet

Angreb 52.0
Forsvar 62.3
Form 41.6
Stabilitet 63.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 80.0

Modstanderkvalitet

64.7 vs 62.7

Mod Tophold

20% vs 0%
Karpaty Lviv logo Karpaty Lviv
U
Metalist 1925 (79%)
T
Kryvbas KR (76%)
U
LNZ Cherkasy (74%)
S
Rukh Vynnyky (49%)
U
Epitsentr (79%)
S
Oleksandria (44%)
S
Dynamo Kyiv (83%)
S
Obolon (58%)
Feyenoord logo Feyenoord
U
AZ (67%)
S
Fortuna (61%)
S
Groningen (61%)
U
NEC (69%)
U
Volendam (54%)
U
Ajax (62%)
S
Excelsior (54%)
U
NAC (54%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Metalist 1925 U
2 - 2 U
79%
Kryvbas KR U
0 - 1 T
76%
LNZ Cherkasy H
0 - 0 U
74%
Rukh Vynnyky U
3 - 0 S
49%
Epitsentr U
0 - 0 U
79%
Oleksandria H
2 - 0 S
44%
Dynamo Kyiv U
1 - 0 S
83%
Obolon H
4 - 0 S
58%
SK Poltava U
4 - 0 S
50%
Kudrivka H
1 - 1 U
55%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
AZ H
1 - 1 U
67%
Fortuna U
2 - 1 S
61%
Groningen H
3 - 1 S
61%
NEC U
1 - 1 U
69%
Volendam U
0 - 0 U
54%
Ajax H
1 - 1 U
62%
Excelsior H
2 - 1 S
54%
NAC U
3 - 3 U
54%
Twente U
0 - 2 T
81%
Telstar H
2 - 1 S
64%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Karpaty Lviv har mødt markant stærkere modstand (SoS: 66.8) sammenlignet med Feyenoord (SoS: 53.9). Det betyder, at Karpaty Lvivs statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Karpaty Lviv på 1.7 og Feyenoord på 1.5 mål per kamp.

Karpaty Lviv har den defensive fordel, med 0.4 indkasserede per kamp mod Feyenoords 1.2.

Karpaty Lviv har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.4 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Karpaty Lviv fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (71.6 vs 53.2) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Karpaty Lviv

Karpaty Lviv

VS
Feyenoord

Feyenoord

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere