Spring til indhold
Sammenlign Karviná vs Angers

Karviná vs Angers Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Karviná vs Angers: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Karviná Karviná Hjemmehold
Angers Angers Udehold
Karviná
40.4
S T T S S T U T T T

Seneste 10 Kampe

Angers
30.8
U T T U T U T T S T

Vundne Kategorier

10

Karviná

3

Uafgjort

2

Angers

Præstationsradar

Karviná
Angers

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 1U, 6T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

0.6

6 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.9

19 / 10 kampe

Målforskel
-5

-5

-13

-13

Rent Bur
0%

0 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
Kahuan Vinícius (2 mål)
P. Peter (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 1 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
55.3

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 53.5

57.7

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 66.7

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
1.36

Faktisk: 1.2 | Diff: -0.16

0.6

Faktisk: 0.6 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
40.4

Angreb: 42.1, Forsvar: 45.6, Form: 31.6

30.8

Angreb: 21.5, Forsvar: 39.5, Form: 10.8

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1

16-30'

1
3

31-45'

1

46-60'

1
2

61-75'

3
3

76-90+'

1
Karviná
Angers
Karviná

Styrkeanalyse

40.4

Samlet

Angreb 42.1
Forsvar 45.6
Form 31.6
Stabilitet 46.0
Angers

Styrkeanalyse

30.8

Samlet

Angreb 21.5
Forsvar 39.5
Form 10.8
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

58.0 vs 86.0

Modstanderkvalitet

53.5 vs 66.7

Mod Tophold

0% vs 0%
Karviná logo Karviná
S
Pardubice (62%)
T
Pardubice (57%)
T
Ml. Boleslav (61%)
S
Dukla (51%)
S
Liberec (43%)
T
Sparta Prague (59%)
U
Olomouc (51%)
T
Pardubice (57%)
Angers logo Angers
U
Strasbourg (55%)
T
Auxerre (71%)
T
Paris SG (79%)
U
Le Havre (53%)
T
Rennes (80%)
U
Lyon (65%)
T
Lens (76%)
T
Nice (55%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Pardubice U
3 - 1 S
62%
Pardubice H
1 - 2 T
57%
Ml. Boleslav H
0 - 3 T
61%
Dukla U
2 - 1 S
51%
Liberec H
3 - 1 S
43%
Sparta Prague U
0 - 2 T
59%
Olomouc U
2 - 2 U
51%
Pardubice H
1 - 2 T
57%
Slovácko H
0 - 2 T
45%
Jablonec U
0 - 1 T
49%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Strasbourg H
1 - 1 U
55%
Auxerre U
1 - 3 T
71%
Paris SG H
0 - 3 T
79%
Le Havre H
1 - 1 U
53%
Rennes U
1 - 2 T
80%
Lyon H
0 - 0 U
65%
Lens U
1 - 5 T
76%
Nice H
0 - 2 T
55%
Nantes U
1 - 0 S
56%
Monaco U
0 - 2 T
77%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 55.3 vs 57.7), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Karviná har den offensive fordel med 1.2 mål per kamp mod Angerss 0.6.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Karviná på 1.7 og Angers på 1.9 indkasserede per kamp.

Karviná har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Angers har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Karviná har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 9.6 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Karviná

Karviná

VS
Angers

Angers

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere