Spring til indhold
Sammenlign Kasımpaşa vs Dinamo Zagreb

Kasımpaşa vs Dinamo Zagreb Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Kasımpaşa vs Dinamo Zagreb: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Kasımpaşa Kasımpaşa Hjemmehold
Dinamo Zagreb Dinamo Zagreb Udehold
Kasımpaşa
39.5
T U T S U S T S U T

Seneste 10 Kampe

Dinamo Zagreb
85.4
S S S S U S S S S S

Vundne Kategorier

1

Kasımpaşa

2

Uafgjort

12

Dinamo Zagreb

Præstationsradar

Kasımpaşa
Dinamo Zagreb

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 3U, 4T

90%

9S, 1U, 0T

Mål pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

3.3

33 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Målforskel
-5

-5

+25

+25

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
A. Benedyczak (8 mål)
D. Beljo (16 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 15 / 2. Halvleg: 18
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

80%

4S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

100%

5S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
48.9

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 57.4

45.6

Ligasværhed: 45.0, Modstanderkvalitet: 46.0

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.3

Faktisk: 1.2 | Diff: -0.1

2.86

Faktisk: 3.3 | Diff: +0.44

Justeret Styrke
39.5

Angreb: 39.6, Forsvar: 42.9, Form: 29.7

85.4

Angreb: 95.6, Forsvar: 70.1, Form: 86.0

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

5

16-30'

4
2

31-45'

6
4

46-60'

3
1

61-75'

9
1

76-90+'

6
Kasımpaşa
Dinamo Zagreb
Kasımpaşa

Styrkeanalyse

39.5

Samlet

Angreb 39.6
Forsvar 42.9
Form 29.7
Stabilitet 53.2
Dinamo Zagreb

Styrkeanalyse

85.4

Samlet

Angreb 95.6
Forsvar 70.1
Form 86.0
Stabilitet 89.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 45.0

Modstanderkvalitet

57.4 vs 46.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Kasımpaşa logo Kasımpaşa
T
Gençlerbirliği (50%)
U
Kocaelispor (46%)
T
Başakşehir (71%)
S
Alanyaspor (56%)
U
Göztepe (64%)
S
Kayseri (44%)
T
Beşiktaş (65%)
S
Eyüp (53%)
Dinamo Zagreb logo Dinamo Zagreb
S
Hajduk (53%)
S
Gorica (50%)
S
Varaždin (48%)
S
Istra (46%)
U
Rijeka (44%)
S
Vukovar (37%)
S
Osijek (40%)
S
Lokomotiva (49%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Gençlerbirliği U
2 - 3 T
50%
Kocaelispor H
1 - 1 U
46%
Başakşehir U
0 - 4 T
71%
Alanyaspor H
1 - 0 S
56%
Göztepe U
3 - 3 U
64%
Kayseri H
2 - 0 S
44%
Beşiktaş U
1 - 2 T
65%
Eyüp H
1 - 0 S
53%
Konyaspor U
1 - 1 U
66%
Rize H
0 - 3 T
59%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Hajduk H
2 - 0 S
53%
Gorica U
2 - 1 S
50%
Varaždin H
2 - 1 S
48%
Istra U
2 - 0 S
46%
Rijeka H
2 - 2 U
44%
Vukovar U
4 - 1 S
37%
Osijek H
7 - 0 S
40%
Lokomotiva U
5 - 0 S
49%
Slaven H
4 - 2 S
35%
Hajduk U
3 - 1 S
58%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 48.9 vs 45.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Dinamo Zagrebs angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 3.3 mål per kamp og D. Beljo i spidsen med 16 mål. Kasımpaşa scorer kun 1.2 per kamp.

Defensivt er Dinamo Zagreb langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 4 clean sheets, mens Kasımpaşa lukker 1.7 ind per kamp.

Dinamo Zagreb har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Hjemmebanens fordel favoriserer Dinamo Zagreb, med 80% hjemmesejre.

Dinamo Zagreb er et stærkt udehold med 100% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.5 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Dinamo Zagreb den klare favorit. Overlegenhed i angreb (95.6), forsvar (70.1) og form (86.0) efterlader lidt plads til tvivl. Kasımpaşa har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Kasımpaşa

Kasımpaşa

VS
Dinamo Zagreb

Dinamo Zagreb

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere