Spring til indhold
Sammenlign Kasımpaşa vs Porto

Kasımpaşa vs Porto Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Kasımpaşa vs Porto: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Kasımpaşa Kasımpaşa Hjemmehold
Porto Porto Udehold
Kasımpaşa
39.5
T U T S U S T S U T

Seneste 10 Kampe

Porto
60.9
T S S S T S U U S S

Vundne Kategorier

1

Kasımpaşa

5

Uafgjort

9

Porto

Præstationsradar

Kasımpaşa
Porto

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 3U, 4T

60%

6S, 2U, 2T

Mål pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Målforskel
-5

-5

+6

+6

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
A. Benedyczak (8 mål)
William (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 8
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
48.9

Ligasværhed: 72.0, Modstanderkvalitet: 57.4

54.9

Ligasværhed: 80.8, Modstanderkvalitet: 64.4

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.3

Faktisk: 1.2 | Diff: -0.1

1.73

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.13

Justeret Styrke
39.5

Angreb: 39.6, Forsvar: 42.9, Form: 29.7

60.9

Angreb: 55.9, Forsvar: 69.9, Form: 62.9

Analyse af Måltidspunkter

4

0-15'

2

16-30'

2
2

31-45'

4
4

46-60'

2
1

61-75'

4
1

76-90+'

2
Kasımpaşa
Porto
Kasımpaşa

Styrkeanalyse

39.5

Samlet

Angreb 39.6
Forsvar 42.9
Form 29.7
Stabilitet 53.2
Porto

Styrkeanalyse

60.9

Samlet

Angreb 55.9
Forsvar 69.9
Form 62.9
Stabilitet 52.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

72.0 vs 80.8

Modstanderkvalitet

57.4 vs 64.4

Mod Tophold

0% vs 0%
Kasımpaşa logo Kasımpaşa
T
Gençlerbirliği (50%)
U
Kocaelispor (46%)
T
Başakşehir (71%)
S
Alanyaspor (56%)
U
Göztepe (64%)
S
Kayseri (44%)
T
Beşiktaş (65%)
S
Eyüp (53%)
Porto logo Porto
T
AVS (64%)
S
Alverca (59%)
S
Estrela (54%)
S
Tondela (52%)
T
Nottm Forest (81%)
S
Estoril (52%)
U
Nottm Forest (76%)
U
Famalicão (69%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Gençlerbirliği U
2 - 3 T
50%
Kocaelispor H
1 - 1 U
46%
Başakşehir U
0 - 4 T
71%
Alanyaspor H
1 - 0 S
56%
Göztepe U
3 - 3 U
64%
Kayseri H
2 - 0 S
44%
Beşiktaş U
1 - 2 T
65%
Eyüp H
1 - 0 S
53%
Konyaspor U
1 - 1 U
66%
Rize H
0 - 3 T
59%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
AVS U
1 - 3 T
64%
Alverca H
1 - 0 S
59%
Estrela U
2 - 1 S
54%
Tondela H
2 - 0 S
52%
Nottm Forest U
0 - 1 T
81%
Estoril U
3 - 1 S
52%
Nottm Forest H
1 - 1 U
76%
Famalicão H
2 - 2 U
69%
Braga U
2 - 1 S
69%
Stuttgart H
2 - 0 S
68%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 48.9 vs 54.9), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Porto har den offensive fordel med 1.6 mål per kamp mod Kasımpaşas 1.2.

Porto har den defensive fordel, med 1.0 indkasserede per kamp mod Kasımpaşas 1.7.

Porto er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.8 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Porto fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (60.9 vs 39.5) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Kasımpaşa

Kasımpaşa

VS
Porto

Porto

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere