Spring til indhold
Sammenlign Kolos vs Nantes

Kolos vs Nantes Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Kolos vs Nantes: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Kolos Kolos Hjemmehold
Nantes Nantes Udehold
Kolos
69.0
S S S S U U S U T S

Seneste 10 Kampe

Nantes
38.1
T S T T U U U T T T

Vundne Kategorier

12

Kolos

1

Uafgjort

2

Nantes

Præstationsradar

Kolos
Nantes

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

0.7

7 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.6

6 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

-5

-5

Rent Bur
70%

7 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
20%

2 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
A. Salabai (3 mål)
M. Abline (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

0%

0S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
72.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 65.3

57.4

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 65.6

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
1.53

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.43

0.95

Faktisk: 0.7 | Diff: -0.25

Justeret Styrke
69.0

Angreb: 44.8, Forsvar: 97.7, Form: 73.3

38.1

Angreb: 25.1, Forsvar: 64.4, Form: 10.7

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
2

16-30'

1

31-45'

1
1

46-60'

4
2

61-75'

4

76-90+'

Kolos
Nantes
Kolos

Styrkeanalyse

69.0

Samlet

Angreb 44.8
Forsvar 97.7
Form 73.3
Stabilitet 61.3
Nantes

Styrkeanalyse

38.1

Samlet

Angreb 25.1
Forsvar 64.4
Form 10.7
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 86.0

Modstanderkvalitet

65.3 vs 65.6

Mod Tophold

40% vs 0%
Kolos logo Kolos
S
Kudrivka (55%)
S
Oleksandria (49%)
S
SK Poltava (45%)
S
LNZ Cherkasy (74%)
U
Rukh Vynnyky (49%)
U
Metalist 1925 (74%)
S
Veres Rivne (67%)
U
Zorya (75%)
Nantes logo Nantes
T
Lens (76%)
S
Marseille (61%)
T
Rennes (80%)
T
Paris SG (84%)
U
Brest (56%)
U
Auxerre (71%)
U
Metz (48%)
T
Strasbourg (55%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kudrivka H
1 - 0 S
55%
Oleksandria U
3 - 0 S
49%
SK Poltava H
2 - 0 S
45%
LNZ Cherkasy H
1 - 0 S
74%
Rukh Vynnyky U
1 - 1 U
49%
Metalist 1925 H
0 - 0 U
74%
Veres Rivne U
1 - 0 S
67%
Zorya H
1 - 1 U
75%
Epitsentr U
0 - 4 T
79%
Karpaty Lviv U
1 - 0 S
86%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lens U
0 - 1 T
76%
Marseille H
3 - 0 S
61%
Rennes U
1 - 2 T
80%
Paris SG U
0 - 3 T
84%
Brest H
1 - 1 U
56%
Auxerre U
0 - 0 U
71%
Metz U
0 - 0 U
48%
Strasbourg H
2 - 3 T
55%
Angers H
0 - 1 T
47%
Lille U
0 - 1 T
78%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Kolos har mødt markant stærkere modstand (SoS: 72.1) sammenlignet med Nantes (SoS: 57.4). Det betyder, at Koloss statistikker vejer tungere.

Kolos har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod Nantess 0.7.

Kolos har den defensive fordel, med 0.6 indkasserede per kamp mod Nantess 1.2.

Kolos har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Nantes har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 5 kampe.

Kolos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 1.8 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Kolos den klare favorit. Overlegenhed i angreb (44.8), forsvar (97.7) og form (73.3) efterlader lidt plads til tvivl. Nantes har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Kolos

Kolos

VS
Nantes

Nantes

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere