Spring til indhold
Sammenlign Kolos vs Panathinaikos

Kolos vs Panathinaikos Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Kolos vs Panathinaikos: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Kolos Kolos Hjemmehold
Panathinaikos Panathinaikos Udehold
Kolos
69.0
S S S S U U S U T S

Seneste 10 Kampe

Panathinaikos
45.5
T U T U S T U S S S

Vundne Kategorier

11

Kolos

1

Uafgjort

3

Panathinaikos

Præstationsradar

Kolos
Panathinaikos

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.6

6 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

+1

+1

Rent Bur
70%

7 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
20%

2 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Begge Scorer
20%

2 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
A. Salabai (3 mål)
A. Zaroury (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
72.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 65.3

45.1

Ligasværhed: 61.8, Modstanderkvalitet: 58.1

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.53

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.43

0.95

Faktisk: 1.2 | Diff: +0.25

Justeret Styrke
69.0

Angreb: 44.8, Forsvar: 97.7, Form: 73.3

45.5

Angreb: 38.0, Forsvar: 60.2, Form: 38.0

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
2

16-30'

1

31-45'

2
1

46-60'

4
2

61-75'

2
4

76-90+'

2
Kolos
Panathinaikos
Kolos

Styrkeanalyse

69.0

Samlet

Angreb 44.8
Forsvar 97.7
Form 73.3
Stabilitet 61.3
Panathinaikos

Styrkeanalyse

45.5

Samlet

Angreb 38.0
Forsvar 60.2
Form 38.0
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 61.8

Modstanderkvalitet

65.3 vs 58.1

Mod Tophold

40% vs 0%
Kolos logo Kolos
S
Kudrivka (55%)
S
Oleksandria (49%)
S
SK Poltava (45%)
S
LNZ Cherkasy (74%)
U
Rukh Vynnyky (49%)
U
Metalist 1925 (74%)
S
Veres Rivne (67%)
U
Zorya (75%)
Panathinaikos logo Panathinaikos
T
AEK Athens (67%)
U
AEK Athens (62%)
T
Olympiakos (56%)
U
PAOK (59%)
S
Asteras (61%)
T
Betis (70%)
U
Panaitolikos (48%)
S
Betis (65%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kudrivka H
1 - 0 S
55%
Oleksandria U
3 - 0 S
49%
SK Poltava H
2 - 0 S
45%
LNZ Cherkasy H
1 - 0 S
74%
Rukh Vynnyky U
1 - 1 U
49%
Metalist 1925 H
0 - 0 U
74%
Veres Rivne U
1 - 0 S
67%
Zorya H
1 - 1 U
75%
Epitsentr U
0 - 4 T
79%
Karpaty Lviv U
1 - 0 S
86%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
AEK Athens U
1 - 2 T
67%
AEK Athens H
0 - 0 U
62%
Olympiakos H
0 - 2 T
56%
PAOK U
0 - 0 U
59%
Asteras U
2 - 1 S
61%
Betis U
0 - 4 T
70%
Panaitolikos H
0 - 0 U
48%
Betis H
1 - 0 S
65%
Levadiakos U
4 - 1 S
49%
OFI H
4 - 1 S
44%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Kolos har mødt markant stærkere modstand (SoS: 72.1) sammenlignet med Panathinaikos (SoS: 45.1). Det betyder, at Koloss statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Kolos på 1.1 og Panathinaikos på 1.2 mål per kamp.

Kolos har den defensive fordel, med 0.6 indkasserede per kamp mod Panathinaikoss 1.1.

Kolos har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Kolos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.0 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Kolos fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (69.0 vs 45.5) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Kolos

Kolos

VS
Panathinaikos

Panathinaikos

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere