Spring til indhold
Sammenlign Kolos vs Parma

Kolos vs Parma Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Kolos vs Parma: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Kolos Kolos Hjemmehold
Parma Parma Udehold
Kolos
69.0
S S S S U U S U T S

Seneste 10 Kampe

Parma
40.5
T T S S U U T T U U

Vundne Kategorier

12

Kolos

2

Uafgjort

1

Parma

Præstationsradar

Kolos
Parma

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

20%

2S, 4U, 4T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.6

6 / 10 kampe

1.4

14 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

-6

-6

Rent Bur
70%

7 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
20%

2 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Begge Scorer
20%

2 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
A. Salabai (3 mål)
N. Elphege (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
72.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 65.3

63.0

Ligasværhed: 90.0, Modstanderkvalitet: 67.2

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

14%

1S / 7 kampe

Forventede mål (xG)
1.53

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.43

1.0

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.2

Justeret Styrke
69.0

Angreb: 44.8, Forsvar: 97.7, Form: 73.3

40.5

Angreb: 30.1, Forsvar: 60.3, Form: 22.6

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
2

16-30'

1
1

31-45'

1

46-60'

2
2

61-75'

4

76-90+'

3
Kolos
Parma
Kolos

Styrkeanalyse

69.0

Samlet

Angreb 44.8
Forsvar 97.7
Form 73.3
Stabilitet 61.3
Parma

Styrkeanalyse

40.5

Samlet

Angreb 30.1
Forsvar 60.3
Form 22.6
Stabilitet 64.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 90.0

Modstanderkvalitet

65.3 vs 67.2

Mod Tophold

40% vs 14%
Kolos logo Kolos
S
Kudrivka (55%)
S
Oleksandria (49%)
S
SK Poltava (45%)
S
LNZ Cherkasy (74%)
U
Rukh Vynnyky (49%)
U
Metalist 1925 (74%)
S
Veres Rivne (67%)
U
Zorya (75%)
Parma logo Parma
T
Roma (70%)
T
Inter Milan (84%)
S
Pisa (40%)
S
Udinese (79%)
U
Napoli (74%)
U
Lazio (76%)
T
Cremonese (51%)
T
Torino (74%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kudrivka H
1 - 0 S
55%
Oleksandria U
3 - 0 S
49%
SK Poltava H
2 - 0 S
45%
LNZ Cherkasy H
1 - 0 S
74%
Rukh Vynnyky U
1 - 1 U
49%
Metalist 1925 H
0 - 0 U
74%
Veres Rivne U
1 - 0 S
67%
Zorya H
1 - 1 U
75%
Epitsentr U
0 - 4 T
79%
Karpaty Lviv U
1 - 0 S
86%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Roma H
2 - 3 T
70%
Inter Milan U
0 - 2 T
84%
Pisa H
1 - 0 S
40%
Udinese U
1 - 0 S
79%
Napoli H
1 - 1 U
74%
Lazio U
1 - 1 U
76%
Cremonese H
0 - 2 T
51%
Torino U
1 - 4 T
74%
Fiorentina U
0 - 0 U
71%
Cagliari H
1 - 1 U
53%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 72.1 vs 63.0), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Kolos har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod Parmas 0.8.

Kolos har den defensive fordel, med 0.6 indkasserede per kamp mod Parmas 1.4.

Kolos har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Parma har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 7 kampe.

Kolos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 1.9 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Kolos fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (69.0 vs 40.5) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Kolos

Kolos

VS
Parma

Parma

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere