Spring til indhold
Sammenlign Kolos vs Villarreal

Kolos vs Villarreal Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Kolos vs Villarreal: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Kolos Kolos Hjemmehold
Villarreal Villarreal Udehold
Kolos
69.0
S S S S U U S U T S

Seneste 10 Kampe

Villarreal
64.0
U S S U S T S U S T

Vundne Kategorier

7

Kolos

2

Uafgjort

6

Villarreal

Præstationsradar

Kolos
Villarreal

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 3U, 1T

50%

5S, 3U, 2T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.6

6 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

+5

+5

Rent Bur
70%

7 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
20%

2 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
20%

2 / 10 kampe

90%

9 / 10 kampe

Topscorer
A. Salabai (3 mål)
N. Pépé (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 12 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

100%

4S / 4 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

17%

1S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
72.1

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 65.3

68.8

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 66.6

Mod Tophold
40%

2S / 5 kampe

33%

1S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.53

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.43

2.18

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.38

Justeret Styrke
69.0

Angreb: 44.8, Forsvar: 97.7, Form: 73.3

64.0

Angreb: 71.3, Forsvar: 67.3, Form: 59.4

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

4
2

16-30'

3
1

31-45'

4
1

46-60'

2
2

61-75'

2
4

76-90+'

3
Kolos
Villarreal
Kolos

Styrkeanalyse

69.0

Samlet

Angreb 44.8
Forsvar 97.7
Form 73.3
Stabilitet 61.3
Villarreal

Styrkeanalyse

64.0

Samlet

Angreb 71.3
Forsvar 67.3
Form 59.4
Stabilitet 53.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

98.0 vs 93.0

Modstanderkvalitet

65.3 vs 66.6

Mod Tophold

40% vs 33%
Kolos logo Kolos
S
Kudrivka (55%)
S
Oleksandria (49%)
S
SK Poltava (45%)
S
LNZ Cherkasy (74%)
U
Rukh Vynnyky (49%)
U
Metalist 1925 (74%)
S
Veres Rivne (67%)
U
Zorya (75%)
Villarreal logo Villarreal
U
Mallorca (73%)
S
Levante (71%)
S
Celta Vigo (54%)
U
Oviedo (66%)
S
Athletic (60%)
T
Girona (64%)
S
Real Sociedad (61%)
U
Alavés (65%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Kudrivka H
1 - 0 S
55%
Oleksandria U
3 - 0 S
49%
SK Poltava H
2 - 0 S
45%
LNZ Cherkasy H
1 - 0 S
74%
Rukh Vynnyky U
1 - 1 U
49%
Metalist 1925 H
0 - 0 U
74%
Veres Rivne U
1 - 0 S
67%
Zorya H
1 - 1 U
75%
Epitsentr U
0 - 4 T
79%
Karpaty Lviv U
1 - 0 S
86%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Mallorca U
1 - 1 U
73%
Levante H
5 - 1 S
71%
Celta Vigo H
2 - 1 S
54%
Oviedo U
1 - 1 U
66%
Athletic U
2 - 1 S
60%
Girona U
0 - 1 T
64%
Real Sociedad H
3 - 1 S
61%
Alavés U
1 - 1 U
65%
Elche H
2 - 1 S
61%
Barcelona U
1 - 4 T
91%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 72.1 vs 68.8), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Villarreal har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Koloss 1.1.

Kolos har den defensive fordel, med 0.6 indkasserede per kamp mod Villarreals 1.3.

Kolos har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Villarreal har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer Villarreal, med 100% hjemmesejre.

Kolos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.4 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Kolos har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 5.0 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Kolos

Kolos

VS
Villarreal

Villarreal

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere