Spring til indhold
Sammenlign Lechia vs Club Brugge

Lechia vs Club Brugge Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Lechia vs Club Brugge: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Lechia Lechia Hjemmehold
Club Brugge Club Brugge Udehold
Lechia
43.7
T T T U T S S T S U

Seneste 10 Kampe

Club Brugge
80.2
S S S S T S S S S U

Vundne Kategorier

1

Lechia

2

Uafgjort

12

Club Brugge

Præstationsradar

Lechia
Club Brugge

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 2U, 5T

80%

8S, 1U, 1T

Mål pr. Kamp
1.5

15 / 10 kampe

2.8

28 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-2

-2

+17

+17

Rent Bur
10%

1 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

80%

8 / 10 kampe

Topscorer
T. Bobček (3 mål)
N. Tresoldi (6 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 10
1. Halvleg: 14 / 2. Halvleg: 14
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

80%

4S / 5 kampe

Udesejr
0%

0S / 5 kampe

80%

4S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
54.2

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 52.4

53.1

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 48.9

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.37

Faktisk: 1.5 | Diff: +0.13

2.73

Faktisk: 2.8 | Diff: +0.07

Justeret Styrke
43.7

Angreb: 52.1, Forsvar: 45.2, Form: 31.3

80.2

Angreb: 96.2, Forsvar: 65.3, Form: 82.5

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

8
2

16-30'

2
1

31-45'

4
4

46-60'

6
3

61-75'

2
3

76-90+'

6
Lechia
Club Brugge
Lechia

Styrkeanalyse

43.7

Samlet

Angreb 52.1
Forsvar 45.2
Form 31.3
Stabilitet 49.3
Club Brugge

Styrkeanalyse

80.2

Samlet

Angreb 96.2
Forsvar 65.3
Form 82.5
Stabilitet 68.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

57.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

52.4 vs 48.9

Mod Tophold

0% vs 0%
Lechia logo Lechia
T
Widzew (59%)
T
Radomiak (58%)
T
Raków (54%)
U
Piast (53%)
T
Wisła Płock (47%)
S
Kielce (43%)
S
Pogoń (49%)
T
GKS Katowice (64%)
Club Brugge logo Club Brugge
S
Sint-Truiden (44%)
S
Anderlecht (40%)
S
Gent (51%)
S
Mechelen (29%)
T
R. Union SG (69%)
S
Sint-Truiden (60%)
S
Anderlecht (47%)
S
Mechelen (40%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Widzew U
1 - 3 T
59%
Radomiak U
1 - 3 T
58%
Raków H
1 - 2 T
54%
Piast H
1 - 1 U
53%
Wisła Płock U
0 - 1 T
47%
Kielce H
4 - 2 S
43%
Pogoń H
2 - 1 S
49%
GKS Katowice U
0 - 2 T
64%
Jagiellonia H
3 - 0 S
48%
Arka U
2 - 2 U
49%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Sint-Truiden H
2 - 0 S
44%
Anderlecht U
3 - 1 S
40%
Gent U
2 - 0 S
51%
Mechelen H
6 - 1 S
29%
R. Union SG U
1 - 2 T
69%
Sint-Truiden U
2 - 1 S
60%
Anderlecht H
4 - 2 S
47%
Mechelen H
4 - 1 S
40%
Westerlo U
2 - 1 S
62%
Anderlecht H
2 - 2 U
47%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 54.2 vs 53.1), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Club Brugges angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.8 mål per kamp og N. Tresoldi i spidsen med 6 mål. Lechia scorer kun 1.5 per kamp.

Club Brugge har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Lechias 1.7.

Lechia har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Club Brugge har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Hjemmebanens fordel favoriserer Club Brugge, med 80% hjemmesejre.

Club Brugge er et stærkt udehold med 80% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.5 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Club Brugge den klare favorit. Overlegenhed i angreb (96.2), forsvar (65.3) og form (82.5) efterlader lidt plads til tvivl. Lechia har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Lechia

Lechia

VS
Club Brugge

Club Brugge

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere