Spring til indhold
Sammenlign Levadiakos vs Charleroi

Levadiakos vs Charleroi Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Levadiakos vs Charleroi: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Levadiakos Levadiakos Hjemmehold
Charleroi Charleroi Udehold
Levadiakos
39.5
S S T U S T T T T U

Seneste 10 Kampe

Charleroi
42.5
S S S U T S T T T U

Vundne Kategorier

3

Levadiakos

5

Uafgjort

7

Charleroi

Præstationsradar

Levadiakos
Charleroi

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 2U, 5T

40%

4S, 2U, 4T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-6

-6

0

0

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
F. Pedrozo (3 mål)
A. Bernier (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

50%

2S / 4 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
54.0

Ligasværhed: 56.0, Modstanderkvalitet: 52.7

42.2

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 52.5

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
1.21

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.11

1.03

Faktisk: 1.1 | Diff: +0.07

Justeret Styrke
39.5

Angreb: 38.1, Forsvar: 45.1, Form: 31.2

42.5

Angreb: 33.8, Forsvar: 58.4, Form: 36.9

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

2
1

16-30'

1
2

31-45'

1
3

46-60'

2
3

61-75'

4
2

76-90+'

1
Levadiakos
Charleroi
Levadiakos

Styrkeanalyse

39.5

Samlet

Angreb 38.1
Forsvar 45.1
Form 31.2
Stabilitet 49.3
Charleroi

Styrkeanalyse

42.5

Samlet

Angreb 33.8
Forsvar 58.4
Form 36.9
Stabilitet 44.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

56.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

52.7 vs 52.5

Mod Tophold

0% vs 0%
Levadiakos logo Levadiakos
S
Volos (44%)
S
Volos (39%)
T
OFI (49%)
U
Aris (53%)
S
Atromitos (54%)
T
PAOK (59%)
T
Panathinaikos (52%)
T
Kifisia (54%)
Charleroi logo Charleroi
S
Antwerp (45%)
S
Genk (49%)
S
OHL (40%)
U
Genk (54%)
T
Standard (55%)
S
Antwerp (52%)
T
Westerlo (62%)
T
ZW (70%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Volos U
3 - 0 S
44%
Volos H
5 - 2 S
39%
OFI U
0 - 2 T
49%
Aris H
1 - 1 U
53%
Atromitos H
1 - 0 S
54%
PAOK U
0 - 3 T
59%
Panathinaikos H
1 - 4 T
52%
Kifisia U
0 - 1 T
54%
AEK Athens U
0 - 4 T
67%
Olympiakos H
0 - 0 U
56%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Antwerp U
1 - 0 S
45%
Genk H
2 - 0 S
49%
OHL U
2 - 0 S
40%
Genk U
1 - 1 U
54%
Standard H
1 - 2 T
55%
Antwerp H
2 - 1 S
52%
Westerlo U
0 - 2 T
62%
ZW U
0 - 1 T
70%
OHL H
0 - 2 T
47%
Dender U
2 - 2 U
51%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Levadiakos har mødt markant stærkere modstand (SoS: 54.0) sammenlignet med Charleroi (SoS: 42.2). Det betyder, at Levadiakoss statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Levadiakos på 1.1 og Charleroi på 1.1 mål per kamp.

Charleroi har den defensive fordel, med 1.1 indkasserede per kamp mod Levadiakoss 1.7.

Levadiakos har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.5 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Dette er et ægte møntkast. Begge hold er bemærkelsesværdigt jævne i alle mål.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Levadiakos

Levadiakos

VS
Charleroi

Charleroi

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere