Spring til indhold
Sammenlign Metz vs Tondela

Metz vs Tondela Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Metz vs Tondela: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Metz Metz Hjemmehold
Tondela Tondela Udehold
Metz
30.1
T T U T T U U T T T

Seneste 10 Kampe

Tondela
37.0
S S U T T U T U T U

Vundne Kategorier

5

Metz

3

Uafgjort

7

Tondela

Præstationsradar

Metz
Tondela

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
0%

0S, 3U, 7T

20%

2S, 4U, 4T

Mål pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

0.9

9 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.4

24 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Målforskel
-14

-14

-7

-7

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
G. Kvilitaia (2 mål)
Rony Lopes (2 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
0%

0S / 6 kampe

17%

1S / 6 kampe

Udesejr
0%

0S / 4 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
57.2

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 65.2

52.7

Ligasværhed: 79.0, Modstanderkvalitet: 60.4

Mod Tophold
0%

0S / 4 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.27

Faktisk: 1.0 | Diff: -0.27

0.92

Faktisk: 0.9 | Diff: -0.02

Justeret Styrke
30.1

Angreb: 35.7, Forsvar: 21.4, Form: 0.0

37.0

Angreb: 30.8, Forsvar: 47.9, Form: 20.5

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
1

16-30'

1
2

31-45'

4

46-60'

2

61-75'

1
2

76-90+'

3
Metz
Tondela
Metz

Styrkeanalyse

30.1

Samlet

Angreb 35.7
Forsvar 21.4
Form 0.0
Stabilitet 93.7
Tondela

Styrkeanalyse

37.0

Samlet

Angreb 30.8
Forsvar 47.9
Form 20.5
Stabilitet 64.0

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

86.0 vs 79.0

Modstanderkvalitet

65.2 vs 60.4

Mod Tophold

0% vs 0%
Metz logo Metz
T
Lorient (64%)
T
Monaco (72%)
U
Le Havre (58%)
T
Paris FC (72%)
T
Marseille (66%)
U
Nantes (51%)
U
Rennes (80%)
T
Toulouse (57%)
Tondela logo Tondela
S
Moreirense (50%)
S
Casa Pia (53%)
U
Sporting (75%)
T
Nacional (52%)
T
Porto (74%)
U
Gil Vicente (55%)
T
Vitória SC (59%)
U
AVS (59%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lorient H
0 - 4 T
64%
Monaco H
1 - 2 T
72%
Le Havre U
4 - 4 U
58%
Paris FC H
1 - 3 T
72%
Marseille U
1 - 3 T
66%
Nantes H
0 - 0 U
51%
Rennes U
0 - 0 U
80%
Toulouse H
3 - 4 T
57%
Lens U
0 - 3 T
76%
Brest H
0 - 1 T
56%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Moreirense H
2 - 0 S
50%
Casa Pia U
1 - 0 S
53%
Sporting U
2 - 2 U
75%
Nacional H
0 - 2 T
52%
Porto U
0 - 2 T
74%
Gil Vicente H
2 - 2 U
55%
Vitória SC U
0 - 5 T
59%
AVS H
0 - 0 U
59%
Rio Ave H
0 - 1 T
61%
Santa Clara H
2 - 2 U
66%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 57.2 vs 52.7), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Metz på 1.0 og Tondela på 0.9 mål per kamp.

Tondela har den defensive fordel, med 1.6 indkasserede per kamp mod Metzs 2.4.

Metz har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.0 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Tondela har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 6.9 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Metz

Metz

VS
Tondela

Tondela

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere