Spring til indhold
Sammenlign Metz vs Villarreal

Metz vs Villarreal Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Metz vs Villarreal: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Metz Metz Hjemmehold
Villarreal Villarreal Udehold
Metz
30.1
T T U T T U U T T T

Seneste 10 Kampe

Villarreal
64.0
U S S U S T S U S T

Vundne Kategorier

2

Metz

1

Uafgjort

12

Villarreal

Præstationsradar

Metz
Villarreal

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
0%

0S, 3U, 7T

50%

5S, 3U, 2T

Mål pr. Kamp
1.0

10 / 10 kampe

1.8

18 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.4

24 / 10 kampe

1.3

13 / 10 kampe

Målforskel
-14

-14

+5

+5

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

0%

0 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

90%

9 / 10 kampe

Topscorer
G. Kvilitaia (2 mål)
N. Pépé (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 12 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
0%

0S / 6 kampe

100%

4S / 4 kampe

Udesejr
0%

0S / 4 kampe

17%

1S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
57.2

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 65.2

68.8

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 66.6

Mod Tophold
0%

0S / 4 kampe

33%

1S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
1.27

Faktisk: 1.0 | Diff: -0.27

2.18

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.38

Justeret Styrke
30.1

Angreb: 35.7, Forsvar: 21.4, Form: 0.0

64.0

Angreb: 71.3, Forsvar: 67.3, Form: 59.4

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

4
1

16-30'

3
2

31-45'

4
4

46-60'

2

61-75'

2
2

76-90+'

3
Metz
Villarreal
Metz

Styrkeanalyse

30.1

Samlet

Angreb 35.7
Forsvar 21.4
Form 0.0
Stabilitet 93.7
Villarreal

Styrkeanalyse

64.0

Samlet

Angreb 71.3
Forsvar 67.3
Form 59.4
Stabilitet 53.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

86.0 vs 93.0

Modstanderkvalitet

65.2 vs 66.6

Mod Tophold

0% vs 33%
Metz logo Metz
T
Lorient (64%)
T
Monaco (72%)
U
Le Havre (58%)
T
Paris FC (72%)
T
Marseille (66%)
U
Nantes (51%)
U
Rennes (80%)
T
Toulouse (57%)
Villarreal logo Villarreal
U
Mallorca (73%)
S
Levante (71%)
S
Celta Vigo (54%)
U
Oviedo (66%)
S
Athletic (60%)
T
Girona (64%)
S
Real Sociedad (61%)
U
Alavés (65%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lorient H
0 - 4 T
64%
Monaco H
1 - 2 T
72%
Le Havre U
4 - 4 U
58%
Paris FC H
1 - 3 T
72%
Marseille U
1 - 3 T
66%
Nantes H
0 - 0 U
51%
Rennes U
0 - 0 U
80%
Toulouse H
3 - 4 T
57%
Lens U
0 - 3 T
76%
Brest H
0 - 1 T
56%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Mallorca U
1 - 1 U
73%
Levante H
5 - 1 S
71%
Celta Vigo H
2 - 1 S
54%
Oviedo U
1 - 1 U
66%
Athletic U
2 - 1 S
60%
Girona U
0 - 1 T
64%
Real Sociedad H
3 - 1 S
61%
Alavés U
1 - 1 U
65%
Elche H
2 - 1 S
61%
Barcelona U
1 - 4 T
91%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Villarreal har mødt markant stærkere modstand (SoS: 68.8) sammenlignet med Metz (SoS: 57.2). Det betyder, at Villarreals statistikker vejer tungere.

Villarreal har den offensive fordel med 1.8 mål per kamp mod Metzs 1.0.

Defensivt er Villarreal langt overlegen, med kun 1.3 indkasserede mål per kamp og 0 clean sheets, mens Metz lukker 2.4 ind per kamp.

Metz har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 4 kampe.

Villarreal har kæmpet mod tophold og kun vundet 1 af 3 kampe.

Hjemmebanens fordel favoriserer Villarreal, med 100% hjemmesejre.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Baseret på vores omfattende analyse er Villarreal den klare favorit. Overlegenhed i angreb (71.3), forsvar (67.3) og form (59.4) efterlader lidt plads til tvivl. Metz har brug for en exceptionel præstation.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Metz

Metz

VS
Villarreal

Villarreal

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere