Spring til indhold
Sammenlign Midtjylland vs Gent

Midtjylland vs Gent Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Midtjylland vs Gent: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Midtjylland Midtjylland Hjemmehold
Gent Gent Udehold
Midtjylland
43.7
U U U S S S U U T T

Seneste 10 Kampe

Gent
46.6
U T T U U T U S S S

Vundne Kategorier

5

Midtjylland

4

Uafgjort

6

Gent

Præstationsradar

Midtjylland
Gent

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 5U, 2T

30%

3S, 4U, 3T

Mål pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Målforskel
+1

+1

+1

+1

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
60%

6 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
M. Erlić (2 mål)
M. Dean (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 9
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

33%

2S / 6 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
42.6

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 55.5

53.6

Ligasværhed: 59.5, Modstanderkvalitet: 49.6

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.36

Faktisk: 1.3 | Diff: -0.06

0.82

Faktisk: 1.1 | Diff: +0.28

Justeret Styrke
43.7

Angreb: 40.1, Forsvar: 55.6, Form: 27.8

46.6

Angreb: 38.0, Forsvar: 69.1, Form: 31.1

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2
1

16-30'

1
1

31-45'

3
4

46-60'

1
2

61-75'

2
4

76-90+'

2
Midtjylland
Gent
Midtjylland

Styrkeanalyse

43.7

Samlet

Angreb 40.1
Forsvar 55.6
Form 27.8
Stabilitet 62.8
Gent

Styrkeanalyse

46.6

Samlet

Angreb 38.0
Forsvar 69.1
Form 31.1
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

58.0 vs 59.5

Modstanderkvalitet

55.5 vs 49.6

Mod Tophold

0% vs 0%
Midtjylland logo Midtjylland
U
Nordsjælland (60%)
U
Viborg (50%)
U
AGF (62%)
S
Sønderjyske (48%)
S
AGF (57%)
S
Brøndby (49%)
U
Sønderjyske (43%)
U
Viborg (55%)
Gent logo Gent
U
Anderlecht (35%)
T
Mechelen (34%)
T
Club Brugge (66%)
U
R. Union SG (69%)
U
Sint-Truiden (44%)
T
Anderlecht (52%)
U
Mechelen (40%)
S
Dender (51%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Nordsjælland U
0 - 0 U
60%
Viborg H
3 - 3 U
50%
AGF U
0 - 0 U
62%
Sønderjyske U
2 - 1 S
48%
AGF H
2 - 1 S
57%
Brøndby U
2 - 1 S
49%
Sønderjyske H
2 - 2 U
43%
Viborg U
1 - 1 U
55%
Nottm Forest H
1 - 2 T
76%
Nordsjælland H
0 - 1 T
55%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Anderlecht H
1 - 1 U
35%
Mechelen U
0 - 1 T
34%
Club Brugge H
0 - 2 T
66%
R. Union SG U
0 - 0 U
69%
Sint-Truiden H
0 - 0 U
44%
Anderlecht U
1 - 3 T
52%
Mechelen H
1 - 1 U
40%
Dender U
3 - 1 S
51%
ZW H
2 - 0 S
65%
Mechelen H
3 - 1 S
40%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Gent har mødt markant stærkere modstand (SoS: 53.6) sammenlignet med Midtjylland (SoS: 42.6). Det betyder, at Gents statistikker vejer tungere.

Begge hold er jævne i angrebet, med Midtjylland på 1.3 og Gent på 1.1 mål per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Midtjylland på 1.2 og Gent på 1.0 indkasserede per kamp.

Gent har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.3 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Dette er et ægte møntkast. Begge hold er bemærkelsesværdigt jævne i alle mål.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Midtjylland

Midtjylland

VS
Gent

Gent

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere