Spring til indhold
Sammenlign Ml. Boleslav vs Arsenal

Ml. Boleslav vs Arsenal Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Ml. Boleslav vs Arsenal: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Ml. Boleslav Ml. Boleslav Hjemmehold
Arsenal Arsenal Udehold
Ml. Boleslav
57.6
T U U S U U S S U S

Seneste 10 Kampe

Arsenal
61.8
S S S U S T U T S T

Vundne Kategorier

5

Ml. Boleslav

2

Uafgjort

8

Arsenal

Præstationsradar

Ml. Boleslav
Arsenal

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 5U, 1T

50%

5S, 2U, 3T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

0.7

7 / 10 kampe

Målforskel
+9

+9

+4

+4

Rent Bur
50%

5 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
M. Ševčík (4 mål)
V. Gyökeres (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 12
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
51.4

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 47.0

71.7

Ligasværhed: 92.3, Modstanderkvalitet: 70.8

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

40%

2S / 5 kampe

Forventede mål (xG)
1.62

Faktisk: 1.7 | Diff: +0.08

1.42

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.32

Justeret Styrke
57.6

Angreb: 57.5, Forsvar: 74.4, Form: 40.6

61.8

Angreb: 44.6, Forsvar: 93.3, Form: 60.9

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

2
2

16-30'

1
3

31-45'

4
5

46-60'

1
4

61-75'

1
3

76-90+'

2
Ml. Boleslav
Arsenal
Ml. Boleslav

Styrkeanalyse

57.6

Samlet

Angreb 57.5
Forsvar 74.4
Form 40.6
Stabilitet 63.7
Arsenal

Styrkeanalyse

61.8

Samlet

Angreb 44.6
Forsvar 93.3
Form 60.9
Stabilitet 45.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

58.0 vs 92.3

Modstanderkvalitet

47.0 vs 70.8

Mod Tophold

0% vs 40%
Ml. Boleslav logo Ml. Boleslav
T
Dukla (46%)
U
Zlín (41%)
U
Ostrava (39%)
S
Karviná (48%)
U
Liberec (48%)
U
Dukla (46%)
S
Olomouc (51%)
S
Pardubice (57%)
Arsenal logo Arsenal
S
West Ham (72%)
S
Atlético (62%)
S
Fulham (61%)
U
Atlético (67%)
S
Newcastle (56%)
T
Man City (89%)
U
Sporting (77%)
T
Bournemouth (77%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Dukla H
1 - 2 T
46%
Zlín H
1 - 1 U
41%
Ostrava U
0 - 0 U
39%
Karviná U
3 - 0 S
48%
Liberec U
0 - 0 U
48%
Dukla H
1 - 1 U
46%
Olomouc U
4 - 2 S
51%
Pardubice H
2 - 0 S
57%
Slovácko U
2 - 2 U
50%
Jablonec H
3 - 0 S
44%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
West Ham U
1 - 0 S
72%
Atlético H
1 - 0 S
62%
Fulham H
3 - 0 S
61%
Atlético U
1 - 1 U
67%
Newcastle H
1 - 0 S
56%
Man City U
1 - 2 T
89%
Sporting H
0 - 0 U
77%
Bournemouth H
1 - 2 T
77%
Sporting U
1 - 0 S
82%
Southampton U
1 - 2 T
65%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Arsenal har mødt markant stærkere modstand (SoS: 71.7) sammenlignet med Ml. Boleslav (SoS: 51.4). Det betyder, at Arsenals statistikker vejer tungere.

Ml. Boleslav har den offensive fordel med 1.7 mål per kamp mod Arsenals 1.1.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Ml. Boleslav på 0.8 og Arsenal på 0.7 indkasserede per kamp.

Ml. Boleslav har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Arsenal har kæmpet mod tophold og kun vundet 2 af 5 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.1 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Ml. Boleslav

Ml. Boleslav

VS
Arsenal

Arsenal

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere