Spring til indhold
Sammenlign Ml. Boleslav vs Basel

Ml. Boleslav vs Basel Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Ml. Boleslav vs Basel: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Ml. Boleslav Ml. Boleslav Hjemmehold
Basel Basel Udehold
Ml. Boleslav
57.6
T U U S U U S S U S

Seneste 10 Kampe

Basel
46.7
T S T T U S S T S S

Vundne Kategorier

8

Ml. Boleslav

4

Uafgjort

3

Basel

Præstationsradar

Ml. Boleslav
Basel

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 5U, 1T

50%

5S, 1U, 4T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Målforskel
+9

+9

-2

-2

Rent Bur
50%

5 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
50%

5 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
M. Ševčík (4 mål)
B. Traoré (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 12
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
51.4

Ligasværhed: 58.0, Modstanderkvalitet: 47.0

50.2

Ligasværhed: 49.0, Modstanderkvalitet: 51.0

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.62

Faktisk: 1.7 | Diff: +0.08

1.35

Faktisk: 1.5 | Diff: +0.15

Justeret Styrke
57.6

Angreb: 57.5, Forsvar: 74.4, Form: 40.6

46.7

Angreb: 50.1, Forsvar: 43.4, Form: 50.1

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

2
2

16-30'

3

31-45'

4
5

46-60'

3
4

61-75'

3
3

76-90+'

3
Ml. Boleslav
Basel
Ml. Boleslav

Styrkeanalyse

57.6

Samlet

Angreb 57.5
Forsvar 74.4
Form 40.6
Stabilitet 63.7
Basel

Styrkeanalyse

46.7

Samlet

Angreb 50.1
Forsvar 43.4
Form 50.1
Stabilitet 38.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

58.0 vs 49.0

Modstanderkvalitet

47.0 vs 51.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Ml. Boleslav logo Ml. Boleslav
T
Dukla (46%)
U
Zlín (41%)
U
Ostrava (39%)
S
Karviná (48%)
U
Liberec (48%)
U
Dukla (46%)
S
Olomouc (51%)
S
Pardubice (57%)
Basel logo Basel
T
Young Boys (60%)
S
Thun (48%)
T
Sion (66%)
T
Thun (53%)
U
Young Boys (50%)
S
Winterthur (42%)
S
Servette (61%)
T
St.Gallen (60%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Dukla H
1 - 2 T
46%
Zlín H
1 - 1 U
41%
Ostrava U
0 - 0 U
39%
Karviná U
3 - 0 S
48%
Liberec U
0 - 0 U
48%
Dukla H
1 - 1 U
46%
Olomouc U
4 - 2 S
51%
Pardubice H
2 - 0 S
57%
Slovácko U
2 - 2 U
50%
Jablonec H
3 - 0 S
44%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Young Boys U
0 - 3 T
60%
Thun H
3 - 1 S
48%
Sion H
0 - 2 T
66%
Thun U
1 - 3 T
53%
Young Boys H
3 - 3 U
50%
Winterthur U
2 - 0 S
42%
Servette H
3 - 1 S
61%
St.Gallen U
0 - 3 T
60%
GC Zürich H
1 - 0 S
27%
Lausanne U
2 - 1 S
43%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 51.4 vs 50.2), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Begge hold er jævne i angrebet, med Ml. Boleslav på 1.7 og Basel på 1.5 mål per kamp.

Defensivt er Ml. Boleslav langt overlegen, med kun 0.8 indkasserede mål per kamp og 5 clean sheets, mens Basel lukker 1.7 ind per kamp.

Ml. Boleslav har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Basel har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.9 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Ml. Boleslav har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.9 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Ml. Boleslav

Ml. Boleslav

VS
Basel

Basel

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere