Spring til indhold
Sammenlign Monaco vs Dynamo Kyiv

Monaco vs Dynamo Kyiv Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Monaco vs Dynamo Kyiv: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Monaco Monaco Hjemmehold
Dynamo Kyiv Dynamo Kyiv Udehold
Monaco
67.7
T S U U T S S S S S

Seneste 10 Kampe

Dynamo Kyiv
77.8
U T S S T T S S S S

Vundne Kategorier

1

Monaco

6

Uafgjort

8

Dynamo Kyiv

Præstationsradar

Monaco
Dynamo Kyiv

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
60%

6S, 2U, 2T

60%

6S, 1U, 3T

Mål pr. Kamp
1.8

18 / 10 kampe

2.3

23 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

+11

+11

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

70%

7 / 10 kampe

Begge Scorer
70%

7 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
F. Balogun (8 mål)
M. Ponomarenko (9 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 13
1. Halvleg: 9 / 2. Halvleg: 14
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
69.4

Ligasværhed: 86.0, Modstanderkvalitet: 64.4

77.3

Ligasværhed: 98.0, Modstanderkvalitet: 73.1

Mod Tophold
50%

2S / 4 kampe

50%

4S / 8 kampe

Forventede mål (xG)
2.08

Faktisk: 1.8 | Diff: -0.28

2.87

Faktisk: 2.3 | Diff: -0.57

Justeret Styrke
67.7

Angreb: 71.6, Forsvar: 67.7, Form: 71.6

77.8

Angreb: 97.6, Forsvar: 76.4, Form: 76.4

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

3
3

16-30'

2
1

31-45'

3
5

46-60'

5
6

61-75'

7
2

76-90+'

3
Monaco
Dynamo Kyiv
Monaco

Styrkeanalyse

67.7

Samlet

Angreb 71.6
Forsvar 67.7
Form 71.6
Stabilitet 52.0
Dynamo Kyiv

Styrkeanalyse

77.8

Samlet

Angreb 97.6
Forsvar 76.4
Form 76.4
Stabilitet 43.3

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

86.0 vs 98.0

Modstanderkvalitet

64.4 vs 73.1

Mod Tophold

50% vs 50%
Monaco logo Monaco
T
Lille (73%)
S
Metz (48%)
U
Toulouse (62%)
U
Auxerre (66%)
T
Paris FC (77%)
S
Marseille (61%)
S
Lyon (70%)
S
Brest (56%)
Dynamo Kyiv logo Dynamo Kyiv
U
LNZ Cherkasy (79%)
T
Shakhtar D (78%)
S
Kryvbas KR (76%)
S
Zorya (75%)
T
Metalist 1925 (79%)
T
Karpaty Lviv (81%)
S
Oleksandria (49%)
S
Obolon (58%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Lille H
0 - 1 T
73%
Metz U
2 - 1 S
48%
Toulouse U
2 - 2 U
62%
Auxerre H
2 - 2 U
66%
Paris FC U
1 - 4 T
77%
Marseille H
2 - 1 S
61%
Lyon U
2 - 1 S
70%
Brest H
2 - 0 S
56%
Paris SG U
3 - 1 S
84%
Angers H
2 - 0 S
47%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
LNZ Cherkasy U
0 - 0 U
79%
Shakhtar D H
1 - 2 T
78%
Kryvbas KR U
6 - 5 S
76%
Zorya H
3 - 1 S
75%
Metalist 1925 U
0 - 1 T
79%
Karpaty Lviv H
0 - 1 T
81%
Oleksandria U
5 - 0 S
49%
Obolon H
2 - 1 S
58%
Polissya U
2 - 1 S
82%
Epitsentr H
4 - 0 S
74%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 69.4 vs 77.3), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Dynamo Kyiv har den offensive fordel med 2.3 mål per kamp mod Monacos 1.8.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Monaco på 1.3 og Dynamo Kyiv på 1.2 indkasserede per kamp.

Monaco har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 4 kampe.

Dynamo Kyiv har bevist sit værd mod tophold og vundet 4 af 8 kampe.

Dynamo Kyiv er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.3 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Dynamo Kyiv har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 10.1 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Monaco

Monaco

VS
Dynamo Kyiv

Dynamo Kyiv

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere