Spring til indhold
Sammenlign Motor vs Levante

Motor vs Levante Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Motor vs Levante: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Motor Motor Hjemmehold
Levante Levante Udehold
Motor
52.1
S T T T U U S S U S

Seneste 10 Kampe

Levante
55.7
S S T U S S T S U U

Vundne Kategorier

4

Motor

2

Uafgjort

9

Levante

Præstationsradar

Motor
Levante

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 3U, 3T

50%

5S, 3U, 2T

Mål pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

1.6

16 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.9

9 / 10 kampe

1.5

15 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

+1

+1

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Topscorer
K. Czubak (5 mål)
Carlos Espí (6 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 5
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

80%

4S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
54.7

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 53.2

59.6

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 64.0

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 2 kampe

Forventede mål (xG)
1.37

Faktisk: 1.3 | Diff: -0.07

2.0

Faktisk: 1.6 | Diff: -0.4

Justeret Styrke
52.1

Angreb: 45.4, Forsvar: 73.3, Form: 41.9

55.7

Angreb: 58.5, Forsvar: 54.8, Form: 54.8

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1
4

16-30'

1
3

31-45'

5
2

46-60'

4
1

61-75'

1
2

76-90+'

4
Motor
Levante
Motor

Styrkeanalyse

52.1

Samlet

Angreb 45.4
Forsvar 73.3
Form 41.9
Stabilitet 50.5
Levante

Styrkeanalyse

55.7

Samlet

Angreb 58.5
Forsvar 54.8
Form 54.8
Stabilitet 53.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

57.0 vs 93.0

Modstanderkvalitet

53.2 vs 64.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Motor logo Motor
S
Wisła Płock (47%)
T
Lech (64%)
T
Widzew (59%)
T
GKS Katowice (64%)
U
Raków (54%)
U
Radomiak (58%)
S
Zagłębie (49%)
S
Nieciecza (41%)
Levante logo Levante
S
Celta Vigo (59%)
S
Osasuna (58%)
T
Villarreal (78%)
U
Espanyol (55%)
S
Sevilla (58%)
S
Getafe (67%)
T
Real Sociedad (66%)
S
Oviedo (61%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Wisła Płock U
4 - 0 S
47%
Lech H
0 - 1 T
64%
Widzew U
0 - 2 T
59%
GKS Katowice U
2 - 3 T
64%
Raków H
1 - 1 U
54%
Radomiak U
1 - 1 U
58%
Zagłębie H
1 - 0 S
49%
Nieciecza U
2 - 1 S
41%
Górnik H
0 - 0 U
53%
Kielce H
2 - 0 S
43%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Celta Vigo U
3 - 2 S
59%
Osasuna H
3 - 2 S
58%
Villarreal U
1 - 5 T
78%
Espanyol U
0 - 0 U
55%
Sevilla H
2 - 0 S
58%
Getafe H
1 - 0 S
67%
Real Sociedad U
0 - 2 T
66%
Oviedo H
4 - 2 S
61%
Rayo U
1 - 1 U
79%
Girona H
1 - 1 U
59%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 54.7 vs 59.6), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Levante har den offensive fordel med 1.6 mål per kamp mod Motors 1.3.

Motor har den defensive fordel, med 0.9 indkasserede per kamp mod Levantes 1.5.

Motor har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Hjemmebanens fordel favoriserer Levante, med 80% hjemmesejre.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.7 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Motor

Motor

VS
Levante

Levante

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere