Spring til indhold
Sammenlign Nacional vs Valencia

Nacional vs Valencia Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Nacional vs Valencia: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Nacional Nacional Hjemmehold
Valencia Valencia Udehold
Nacional
40.8
T T S S T S T T U T

Seneste 10 Kampe

Valencia
52.5
S T S U T T S T S S

Vundne Kategorier

0

Nacional

5

Uafgjort

10

Valencia

Præstationsradar

Nacional
Valencia

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 1U, 6T

50%

5S, 1U, 4T

Mål pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Målforskel
-3

-3

+1

+1

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
20%

2 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Topscorer
J. Ramírez (3 mål)
U. Sadiq (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 4
1. Halvleg: 3 / 2. Halvleg: 9
Hjemmesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
53.1

Ligasværhed: 79.0, Modstanderkvalitet: 61.5

58.9

Ligasværhed: 93.0, Modstanderkvalitet: 62.0

Mod Tophold
0%

0S / 3 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
0.96

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.16

1.4

Faktisk: 1.2 | Diff: -0.2

Justeret Styrke
40.8

Angreb: 27.5, Forsvar: 65.3, Form: 30.9

52.5

Angreb: 43.6, Forsvar: 69.0, Form: 54.4

Analyse af Måltidspunkter

2

0-15'

1
1

16-30'

1

31-45'

1
1

46-60'

4
3

61-75'

3

76-90+'

3
Nacional
Valencia
Nacional

Styrkeanalyse

40.8

Samlet

Angreb 27.5
Forsvar 65.3
Form 30.9
Stabilitet 46.0
Valencia

Styrkeanalyse

52.5

Samlet

Angreb 43.6
Forsvar 69.0
Form 54.4
Stabilitet 38.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

79.0 vs 93.0

Modstanderkvalitet

61.5 vs 62.0

Mod Tophold

0% vs 0%
Nacional logo Nacional
T
Santa Clara (71%)
T
AVS (59%)
S
Tondela (57%)
S
Alverca (59%)
T
Benfica (80%)
S
Estrela (49%)
T
Famalicão (74%)
T
Estoril (47%)
Valencia logo Valencia
S
Athletic (60%)
T
Atlético (61%)
S
Girona (59%)
U
Mallorca (73%)
T
Elche (66%)
T
Celta Vigo (54%)
S
Sevilla (63%)
T
Oviedo (66%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Santa Clara U
0 - 2 T
71%
AVS H
1 - 2 T
59%
Tondela U
2 - 0 S
57%
Alverca H
1 - 0 S
59%
Benfica U
0 - 2 T
80%
Estrela H
2 - 0 S
49%
Famalicão U
0 - 1 T
74%
Estoril H
0 - 1 T
47%
Moreirense U
1 - 1 U
55%
Braga H
1 - 2 T
64%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Athletic U
1 - 0 S
60%
Atlético H
0 - 2 T
61%
Girona H
2 - 1 S
59%
Mallorca U
1 - 1 U
73%
Elche U
0 - 1 T
66%
Celta Vigo H
2 - 3 T
54%
Sevilla U
2 - 0 S
63%
Oviedo U
0 - 1 T
66%
Alavés H
3 - 2 S
60%
Osasuna H
1 - 0 S
58%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 53.1 vs 58.9), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Valencia har den offensive fordel med 1.2 mål per kamp mod Nacionals 0.8.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Nacional på 1.1 og Valencia på 1.1 indkasserede per kamp.

Nacional har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.1 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Valencia har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 11.7 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Nacional

Nacional

VS
Valencia

Valencia

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere