Spring til indhold
Sammenlign NEC vs Olympiakos

NEC vs Olympiakos Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign NEC vs Olympiakos: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

NEC NEC Hjemmehold
Olympiakos Olympiakos Udehold
NEC
56.6
T U U U S U S S T U

Seneste 10 Kampe

Olympiakos
48.6
U T S T U S U S U S

Vundne Kategorier

7

NEC

3

Uafgjort

5

Olympiakos

Præstationsradar

NEC
Olympiakos

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 5U, 2T

40%

4S, 4U, 2T

Mål pr. Kamp
1.7

17 / 10 kampe

1.1

11 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.3

13 / 10 kampe

0.6

6 / 10 kampe

Målforskel
+4

+4

+5

+5

Rent Bur
20%

2 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
B. Linssen (5 mål)
A. El Kaabi (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 7 / 2. Halvleg: 10
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 6
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
40%

2S / 5 kampe

60%

3S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
67.5

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 65.7

43.3

Ligasværhed: 60.1, Modstanderkvalitet: 55.0

Mod Tophold
50%

1S / 2 kampe

0%

0S / 1 kampe

Forventede mål (xG)
2.04

Faktisk: 1.7 | Diff: -0.34

1.11

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.01

Justeret Styrke
56.6

Angreb: 66.6, Forsvar: 66.6, Form: 35.2

48.6

Angreb: 34.2, Forsvar: 74.6, Form: 37.3

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

4

16-30'

2
3

31-45'

2
3

46-60'

2
3

61-75'

3
4

76-90+'

2
NEC
Olympiakos
NEC

Styrkeanalyse

56.6

Samlet

Angreb 66.6
Forsvar 66.6
Form 35.2
Stabilitet 62.8
Olympiakos

Styrkeanalyse

48.6

Samlet

Angreb 34.2
Forsvar 74.6
Form 37.3
Stabilitet 56.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

80.0 vs 60.1

Modstanderkvalitet

65.7 vs 55.0

Mod Tophold

50% vs 0%
NEC logo NEC
T
Groningen (66%)
U
Telstar (64%)
U
Twente (81%)
U
Feyenoord (67%)
S
Excelsior (60%)
U
Heerenveen (67%)
S
PSV (80%)
S
Volendam (49%)
Olympiakos logo Olympiakos
U
PAOK (54%)
T
PAOK (59%)
S
Panathinaikos (57%)
T
AEK Athens (62%)
U
Larissa (41%)
S
OFI (49%)
U
PAOK (54%)
S
Panserraikos (54%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Groningen U
1 - 2 T
66%
Telstar H
1 - 1 U
64%
Twente U
1 - 1 U
81%
Feyenoord H
1 - 1 U
67%
Excelsior U
2 - 0 S
60%
Heerenveen H
2 - 2 U
67%
PSV U
3 - 2 S
80%
Volendam H
3 - 0 S
49%
Fortuna H
2 - 3 T
56%
Ajax U
1 - 1 U
67%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
PAOK H
1 - 1 U
54%
PAOK U
1 - 3 T
59%
Panathinaikos U
2 - 0 S
57%
AEK Athens H
0 - 1 T
62%
Larissa H
0 - 0 U
41%
OFI U
3 - 0 S
49%
PAOK H
0 - 0 U
54%
Panserraikos U
2 - 1 S
54%
Leverkusen U
0 - 0 U
72%
Panaitolikos H
2 - 0 S
48%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

NEC har mødt markant stærkere modstand (SoS: 67.5) sammenlignet med Olympiakos (SoS: 43.3). Det betyder, at NECs statistikker vejer tungere.

NEC har den offensive fordel med 1.7 mål per kamp mod Olympiakoss 1.1.

Olympiakos har den defensive fordel, med 0.6 indkasserede per kamp mod NECs 1.3.

Olympiakos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.3 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

NEC har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 8.0 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

NEC

NEC

VS
Olympiakos

Olympiakos

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere