Spring til indhold
Sammenlign Nieciecza vs Sparta

Nieciecza vs Sparta Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Nieciecza vs Sparta: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Nieciecza Nieciecza Hjemmehold
Sparta Sparta Udehold
Nieciecza
33.8
T T S T T S T T T U

Seneste 10 Kampe

Sparta
29.8
T U T T U S T U T T

Vundne Kategorier

9

Nieciecza

4

Uafgjort

2

Sparta

Præstationsradar

Nieciecza
Sparta

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
20%

2S, 1U, 7T

10%

1S, 3U, 6T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
2.2

22 / 10 kampe

2.2

22 / 10 kampe

Målforskel
-11

-11

-14

-14

Rent Bur
0%

0 / 10 kampe

20%

2 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
70%

7 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
80%

8 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Topscorer
K. Zapolnik (3 mål)
M. Zonneveld (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 7
1. Halvleg: 4 / 2. Halvleg: 4
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

0%

0S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
56.1

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 55.5

55.1

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 65.9

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 4 kampe

Forventede mål (xG)
0.99

Faktisk: 1.1 | Diff: +0.11

0.98

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.18

Justeret Styrke
33.8

Angreb: 38.9, Forsvar: 28.3, Form: 21.2

29.8

Angreb: 28.0, Forsvar: 28.0, Form: 10.5

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

1
1

16-30'

2

31-45'

2
2

46-60'

2
3

61-75'

2

76-90+'

3
Nieciecza
Sparta
Nieciecza

Styrkeanalyse

33.8

Samlet

Angreb 38.9
Forsvar 28.3
Form 21.2
Stabilitet 57.7
Sparta

Styrkeanalyse

29.8

Samlet

Angreb 28.0
Forsvar 28.0
Form 10.5
Stabilitet 74.8

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

57.0 vs 80.0

Modstanderkvalitet

55.5 vs 65.9

Mod Tophold

0% vs 0%
Nieciecza logo Nieciecza
T
Legia (59%)
T
GKS Katowice (64%)
S
Zagłębie (54%)
T
Wisła Płock (42%)
T
Widzew (59%)
S
Piast (53%)
T
Lech (69%)
T
Motor (54%)
Sparta logo Sparta
T
Twente (81%)
U
Go Ahead (66%)
T
Telstar (69%)
T
PSV (75%)
U
NAC (54%)
S
Volendam (49%)
T
Ajax (67%)
U
Zwolle (54%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Legia H
0 - 1 T
59%
GKS Katowice U
1 - 5 T
64%
Zagłębie U
2 - 1 S
54%
Wisła Płock H
1 - 3 T
42%
Widzew U
0 - 1 T
59%
Piast H
3 - 2 S
53%
Lech U
1 - 4 T
69%
Motor H
1 - 2 T
54%
Kielce U
1 - 2 T
48%
Radomiak H
1 - 1 U
53%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Twente U
0 - 4 T
81%
Go Ahead H
2 - 2 U
66%
Telstar U
1 - 4 T
69%
PSV H
0 - 2 T
75%
NAC U
0 - 0 U
54%
Volendam H
2 - 0 S
49%
Ajax U
0 - 4 T
67%
Zwolle H
1 - 1 U
54%
Heerenveen U
1 - 2 T
72%
AZ U
1 - 3 T
72%

AI-Analyse

Dette er et fascinerende opgør mellem to jævnbyrdige hold. De rå tal fortæller én historie, men analysen af modstandernes kvalitet tilføjer afgørende kontekst.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 56.1 vs 55.1), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Nieciecza har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod Spartas 0.8.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Nieciecza på 2.2 og Sparta på 2.2 indkasserede per kamp.

Nieciecza har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Sparta har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 4 kampe.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 3.2 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — sandsynligt.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Nieciecza

Nieciecza

VS
Sparta

Sparta

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere