Spring til indhold
Sammenlign Olympiakos vs Wisła Płock

Olympiakos vs Wisła Płock Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Olympiakos vs Wisła Płock: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Olympiakos Olympiakos Hjemmehold
Wisła Płock Wisła Płock Udehold
Olympiakos
48.6
U T S T U S U S U S

Seneste 10 Kampe

Wisła Płock
37.1
T T T S S T S S T T

Vundne Kategorier

8

Olympiakos

4

Uafgjort

3

Wisła Płock

Præstationsradar

Olympiakos
Wisła Płock

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 4U, 2T

40%

4S, 0U, 6T

Mål pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

0.8

8 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
0.6

6 / 10 kampe

1.7

17 / 10 kampe

Målforskel
+5

+5

-9

-9

Rent Bur
60%

6 / 10 kampe

10%

1 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
30%

3 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
30%

3 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
A. El Kaabi (5 mål)
D. Jurić (3 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 6
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 3
Hjemmesejr
20%

1S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

50%

3S / 6 kampe

Kampprogram Sværhed
43.3

Ligasværhed: 60.1, Modstanderkvalitet: 55.0

53.3

Ligasværhed: 57.0, Modstanderkvalitet: 50.8

Mod Tophold
0%

0S / 1 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.11

Faktisk: 1.1 | Diff: -0.01

0.78

Faktisk: 0.8 | Diff: +0.02

Justeret Styrke
48.6

Angreb: 34.2, Forsvar: 74.6, Form: 37.3

37.1

Angreb: 27.5, Forsvar: 44.8, Form: 41.3

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

2

16-30'

2
2

31-45'

3
2

46-60'

2
3

61-75'

1
2

76-90+'

Olympiakos
Wisła Płock
Olympiakos

Styrkeanalyse

48.6

Samlet

Angreb 34.2
Forsvar 74.6
Form 37.3
Stabilitet 56.8
Wisła Płock

Styrkeanalyse

37.1

Samlet

Angreb 27.5
Forsvar 44.8
Form 41.3
Stabilitet 35.2

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

60.1 vs 57.0

Modstanderkvalitet

55.0 vs 50.8

Mod Tophold

0% vs 0%
Olympiakos logo Olympiakos
U
PAOK (54%)
T
PAOK (59%)
S
Panathinaikos (57%)
T
AEK Athens (62%)
U
Larissa (41%)
S
OFI (49%)
U
PAOK (54%)
S
Panserraikos (54%)
Wisła Płock logo Wisła Płock
T
Motor (54%)
T
Pogoń (54%)
T
Radomiak (53%)
S
Nieciecza (41%)
S
Lechia (46%)
T
GKS Katowice (64%)
S
Jagiellonia (53%)
S
Cracovia (45%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
PAOK H
1 - 1 U
54%
PAOK U
1 - 3 T
59%
Panathinaikos U
2 - 0 S
57%
AEK Athens H
0 - 1 T
62%
Larissa H
0 - 0 U
41%
OFI U
3 - 0 S
49%
PAOK H
0 - 0 U
54%
Panserraikos U
2 - 1 S
54%
Leverkusen U
0 - 0 U
72%
Panaitolikos H
2 - 0 S
48%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Motor H
0 - 4 T
54%
Pogoń U
0 - 3 T
54%
Radomiak H
0 - 1 T
53%
Nieciecza U
3 - 1 S
41%
Lechia H
1 - 0 S
46%
GKS Katowice U
0 - 1 T
64%
Jagiellonia U
2 - 1 S
53%
Cracovia U
2 - 1 S
45%
Arka H
0 - 3 T
44%
Zagłębie U
0 - 2 T
54%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 43.3 vs 53.3), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Olympiakos har den offensive fordel med 1.1 mål per kamp mod Wisła Płocks 0.8.

Defensivt er Olympiakos langt overlegen, med kun 0.6 indkasserede mål per kamp og 6 clean sheets, mens Wisła Płock lukker 1.7 ind per kamp.

Wisła Płock har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Olympiakos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.1 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Olympiakos har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 11.5 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Olympiakos

Olympiakos

VS
Wisła Płock

Wisła Płock

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere