Spring til indhold
Sammenlign Lyon vs Kifisia

Lyon vs Kifisia Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Lyon vs Kifisia: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Lyon Lyon Hjemmehold
Kifisia Kifisia Udehold
Lyon
58.2
T S S S S U T T U U

Seneste 10 Kampe

Kifisia
42.6
T S S U U U U T T S

Vundne Kategorier

10

Lyon

2

Uafgjort

3

Kifisia

Præstationsradar

Lyon
Kifisia

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
40%

4S, 3U, 3T

30%

3S, 4U, 3T

Mål pr. Kamp
1.4

14 / 10 kampe

0.7

7 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.2

12 / 10 kampe

1.0

10 / 10 kampe

Målforskel
+2

+2

-3

-3

Rent Bur
30%

3 / 10 kampe

50%

5 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
50%

5 / 10 kampe

40%

4 / 10 kampe

Begge Scorer
60%

6 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
R. Yaremchuk (4 mål)
Jorge Pombo (4 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 6 / 2. Halvleg: 8
1. Halvleg: 2 / 2. Halvleg: 5
Hjemmesejr
60%

3S / 5 kampe

20%

1S / 5 kampe

Udesejr
20%

1S / 5 kampe

40%

2S / 5 kampe

Kampprogram Sværhed
73.4

Ligasværhed: 85.8, Modstanderkvalitet: 63.9

53.9

Ligasværhed: 56.0, Modstanderkvalitet: 52.5

Mod Tophold
67%

2S / 3 kampe

0%

0S / 0 kampe

Forventede mål (xG)
1.99

Faktisk: 1.4 | Diff: -0.59

0.63

Faktisk: 0.7 | Diff: +0.07

Justeret Styrke
58.2

Angreb: 57.6, Forsvar: 74.0, Form: 49.4

42.6

Angreb: 24.2, Forsvar: 69.3, Form: 31.2

Analyse af Måltidspunkter

1

0-15'

2

16-30'

2
3

31-45'

3

46-60'

1
4

61-75'

3
1

76-90+'

1
Lyon
Kifisia
Lyon

Styrkeanalyse

58.2

Samlet

Angreb 57.6
Forsvar 74.0
Form 49.4
Stabilitet 50.5
Kifisia

Styrkeanalyse

42.6

Samlet

Angreb 24.2
Forsvar 69.3
Form 31.2
Stabilitet 57.7

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

85.8 vs 56.0

Modstanderkvalitet

63.9 vs 52.5

Mod Tophold

67% vs 0%
Lyon logo Lyon
T
Toulouse (62%)
S
Rennes (75%)
S
Auxerre (66%)
S
Paris SG (84%)
S
Lorient (64%)
U
Angers (52%)
T
Monaco (72%)
T
Celta Vigo (50%)
Kifisia logo Kifisia
T
Atromitos (54%)
S
Panserraikos (54%)
S
Panaitolikos (53%)
U
Panaitolikos (48%)
U
Larissa (46%)
U
Asteras (56%)
U
Atromitos (59%)
T
Panserraikos (49%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Toulouse U
1 - 2 T
62%
Rennes H
4 - 2 S
75%
Auxerre H
3 - 2 S
66%
Paris SG U
2 - 1 S
84%
Lorient H
2 - 0 S
64%
Angers U
0 - 0 U
52%
Monaco H
1 - 2 T
72%
Celta Vigo H
0 - 2 T
50%
Le Havre U
0 - 0 U
58%
Celta Vigo U
1 - 1 U
56%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Atromitos H
0 - 3 T
54%
Panserraikos U
2 - 1 S
54%
Panaitolikos U
1 - 0 S
53%
Panaitolikos H
0 - 0 U
48%
Larissa U
1 - 1 U
46%
Asteras H
0 - 0 U
56%
Atromitos U
0 - 0 U
59%
Panserraikos H
1 - 2 T
49%
AEK Athens U
0 - 3 T
67%
Volos H
2 - 0 S
39%

AI-Analyse

Ser vi på de rå statistikker, ser begge hold ud til at være i form, men anvendelsen af kampprogram-filteret afslører et langt klarere billede.

Lyon har mødt markant stærkere modstand (SoS: 73.4) sammenlignet med Kifisia (SoS: 53.9). Det betyder, at Lyons statistikker vejer tungere.

Lyon har den offensive fordel med 1.4 mål per kamp mod Kifisias 0.7.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Lyon på 1.2 og Kifisia på 1.0 indkasserede per kamp.

Lyon har bevist sit værd mod tophold og vundet 2 af 3 kampe.

Kifisia har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.1 mål i alt. Under 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — muligt.

Lyon fremstår som favorit. Med en stærkere samlet rating (58.2 vs 42.6) bør de kontrollere kampen.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Lyon

Lyon

VS
Kifisia

Kifisia

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere