Spring til indhold
Sammenlign Panserraikos vs Go Ahead

Panserraikos vs Go Ahead Head-to-Head Statistik og Form Sammenligning

Sammenlign Panserraikos vs Go Ahead: indbyrdes statistik, seneste form, mål, defensiv statistik og styrkeindikatorer fra de seneste kampe.

Panserraikos Panserraikos Hjemmehold
Go Ahead Go Ahead Udehold
Panserraikos
42.7
T T U S T S U S U U

Seneste 10 Kampe

Go Ahead
56.1
T U U U S T S T S S

Vundne Kategorier

4

Panserraikos

2

Uafgjort

9

Go Ahead

Præstationsradar

Panserraikos
Go Ahead

Statistisk Sammenligning

Sejrsprocent
30%

3S, 4U, 3T

40%

4S, 3U, 3T

Mål pr. Kamp
0.8

8 / 10 kampe

2.0

20 / 10 kampe

Indkasseret pr. Kamp
1.1

11 / 10 kampe

1.2

12 / 10 kampe

Målforskel
-3

-3

+8

+8

Rent Bur
40%

4 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Over 2,5 Mål
40%

4 / 10 kampe

60%

6 / 10 kampe

Begge Scorer
40%

4 / 10 kampe

30%

3 / 10 kampe

Topscorer
M. Tsaousis (2 mål)
J. Breum (5 mål)
Mål pr. Halvleg
1. Halvleg: 5 / 2. Halvleg: 3
1. Halvleg: 8 / 2. Halvleg: 12
Hjemmesejr
0%

0S / 5 kampe

50%

3S / 6 kampe

Udesejr
60%

3S / 5 kampe

25%

1S / 4 kampe

Kampprogram Sværhed
53.6

Ligasværhed: 56.0, Modstanderkvalitet: 52.0

53.2

Ligasværhed: 80.0, Modstanderkvalitet: 60.7

Mod Tophold
0%

0S / 0 kampe

0%

0S / 3 kampe

Forventede mål (xG)
0.81

Faktisk: 0.8 | Diff: -0.01

2.0

Faktisk: 2.0 | Diff: 0.0

Justeret Styrke
42.7

Angreb: 27.6, Forsvar: 65.6, Form: 31.1

56.1

Angreb: 68.8, Forsvar: 61.9, Form: 41.3

Analyse af Måltidspunkter

0-15'

4
3

16-30'

2
2

31-45'

2
2

46-60'

5

61-75'

4
1

76-90+'

3
Panserraikos
Go Ahead
Panserraikos

Styrkeanalyse

42.7

Samlet

Angreb 27.6
Forsvar 65.6
Form 31.1
Stabilitet 57.7
Go Ahead

Styrkeanalyse

56.1

Samlet

Angreb 68.8
Forsvar 61.9
Form 41.3
Stabilitet 50.5

Kampprogram Sværhed

Måler modstandernes sværhedsgrad.

Ligasværhed

56.0 vs 80.0

Modstanderkvalitet

52.0 vs 60.7

Mod Tophold

0% vs 0%
Panserraikos logo Panserraikos
T
Asteras (61%)
T
Kifisia (49%)
U
Larissa (41%)
S
Larissa (46%)
T
Atromitos (54%)
S
Panaitolikos (53%)
U
Asteras (56%)
S
Kifisia (54%)
Go Ahead logo Go Ahead
T
PSV (75%)
U
Sparta (49%)
U
AZ (67%)
U
Groningen (66%)
S
Zwolle (54%)
T
Utrecht (75%)
S
NAC (49%)
T
Twente (76%)

Modstanderkvalitet: Modstanderkvalitet kombinerer ligaens styrke, seneste pointform, målforskel og hjemme/ude-kontekst. Den måler ikke kun klubbens størrelse eller omdømme.

Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
Asteras U
0 - 1 T
61%
Kifisia H
1 - 2 T
49%
Larissa H
1 - 1 U
41%
Larissa U
1 - 0 S
46%
Atromitos H
0 - 4 T
54%
Panaitolikos U
3 - 2 S
53%
Asteras H
0 - 0 U
56%
Kifisia U
2 - 1 S
54%
Panaitolikos U
0 - 0 U
53%
Aris H
0 - 0 U
53%
Modstander Detaljer
Modstander Detaljer
Resultat
Kval.
PSV H
1 - 4 T
75%
Sparta U
2 - 2 U
49%
AZ H
0 - 0 U
67%
Groningen U
0 - 0 U
66%
Zwolle H
5 - 0 S
54%
Utrecht U
0 - 2 T
75%
NAC H
6 - 0 S
49%
Twente H
1 - 4 T
76%
Excelsior U
1 - 0 S
60%
Heracles H
4 - 0 S
36%

AI-Analyse

Statistikkerne peger i en klar retning i denne kamp, selvom underdogen ikke bør undervurderes.

Begge hold har mødt lignende niveauer af modstand (SoS: 53.6 vs 53.2), hvilket gør de rå statistikker til et pålideligt sammenligningsgrundlag.

Go Aheads angreb er på et andet niveau, med et gennemsnit på 2.0 mål per kamp og J. Breum i spidsen med 5 mål. Panserraikos scorer kun 0.8 per kamp.

Begge forsvar er sammenlignelige, med Panserraikos på 1.1 og Go Ahead på 1.2 indkasserede per kamp.

Panserraikos har ikke mødt tophold for nylig, hvilket gør det svært at vurdere deres loft.

Go Ahead har kæmpet mod tophold og kun vundet 0 af 3 kampe.

Panserraikos er et stærkt udehold med 60% sejre, hvilket antyder, at de kan præstere uanset sted.

Baseret på den kombinerede statistik forventes 2.6 mål i alt. Over 2,5 mål er den statistiske tendens, begge hold scorer — usandsynligt.

Go Ahead har fordelen baseret på justerede mål, men resultatet er langt fra givet. Forskellen på 13.4 point antyder en jævn kamp.

Kampsimulator

AI-drevet kampsimulering baseret på rigtige statistikker

Panserraikos

Panserraikos

VS
Go Ahead

Go Ahead

For at eliminere øjeblikkelige udsving og tilfældigheder i H2H (to-mands) opgør begrænser vi vores analyser til en optimal dybde på præcis 10 kampe. Ikke mere, ikke mindre. Denne fokuserede tilgang er vores ubestridelige gyldne standard, der renest afdækker de taktiske og psykologiske overlegenheder, holdene opbygger mod hinanden. Vi fokuserer ikke på fortidens støj, men på den millimeterpræcise nøjagtighed af den aktuelle form.

Populære Hold

Vi bruger cookies & local storage for at forbedre din oplevelse. Lær mere